Wpis z mikrobloga

@ZuluScout: Taryfa ulgowa bo debiut? XD Przypomnij sobie komentarze po debiucie 19-latka Kamińskiego - zjechany od stóp do głowy. A że jeszcze tego samego dnia debiutował jego rówieśnik Zalewski, szkolony we WŁOSZECH, którego wykopowi eksperci widzieli pierwszy raz w życiu (całe 24 minuty z San Marino!), to wyrok został wydany natychmiastowo: Kamiński nie nadaje się do kadry, Zalewski do gry tu i teraz, widać, że to INNY PIŁKARSKI ŚWIAT. Banda ignorantów,
I ta piękna freudowska pomyłka o "międzynarodowym debiucie" będąca idealnym podsumowaniem motywów sympatycznego Matty'ego


@JanKrzywosad: Nawet jak kieruje się tylko szansami na grę to co z tego? Czasy wyjęte z mokrych snów narodowców się skończyły i oby tak pozostało.
Ps. Nie zagrał nawet minuty w młodzieżówkach Anglii więc mam wątpliwości czy serio chciałby grać dla anglii.
@Bulionek: No tak, po co w reprezentacjach narodowych mają grać ludzie utożsamiający się z danym krajem, to przecież byłby czysty nacjonalizm XD

Ps. Nie zagrał nawet minuty w młodzieżówkach Anglii więc mam wątpliwości czy serio chciałby grać dla anglii.


XD
Powiedz proszę, że żartujesz XD
No tak, po co w reprezentacjach narodowych mają grać ludzie utożsamiający się z danym krajem, to przecież byłby czysty nacjonalizm


@JanKrzywosad: Ty tak na serio? połowa polaków nie utożsamia się z tym krajem, żyjemy w czasach gdzie możesz mieszkać gdzie chcesz a jak ktoś otwarcie mówi że jest patriotą to najczęściej zachowuje się jak najgorsze bydło przez co aż wstyd samemu się nim nazywać. Wystarczy że będzie dawał z siebie wszystko
@Bulionek: Czym to nieutożsamianie się przejawia? Połowa Polaków nie wie co znaczy "dzień dobry"? Połowa Polaków mieszka za granicą i w ciągu ostatnich 15 lat nie byli nawet w Polsce? Przecież to totalna bzdura co piszesz. PZPN się ośmiesza dopuszczając do kadry kogoś takiego. To chyba jakiś światowy rekord, żeby ktoś zadebiutował w kadrze kraju w którym nigdy nie był xD
@CzaryMarek: ośmieszasz to się ty bo nie zauważyłeś że świat się zmienił, można być Polakiem nie żyjąc w Polsce a często nie mówiąc nawet po polsku, tego typu polaków mamy ze 20 milionów na świecie, i nadal są Polakami czy się to komuś podoba czy nie.
Ps. Języka się można nauczyć więc nie wiem w czym problem.
@Bulionek: No nie, nie można. Narodowość to przede wszystkim konstrukt społeczny, nie powiązany z jakimś konkretnym zestawem genów. Naród łączy język, historia, prawa, zwyczaje i twierdzenie że ktoś jest Polakiem, ale nigdy nie był w Polsce i nie zna języka to tak jakby powiedzieć, że ktoś jest grubasem, ale całe życie miał 30 kg niedowagę.
Narodowość to przede wszystkim konstrukt społeczny, nie powiązany z jakimś konkretnym zestawem genów. Naród łączy język, historia, prawa, zwyczaje i twierdzenie że ktoś jest Polakiem, ale nigdy nie był w Polsce i nie zna języka to tak jakby powiedzieć, że ktoś jest grubasem, ale całe życie miał 30 kg niedowagę.


@CzaryMarek: A o prawie krwi to słyszałeś? Historie Cash ma wspólną ponieważ jego rodzina wyemigrowała z Polski przez wojne. A co
@Bulionek: Mylisz obywatelstwo z narodowością.
Ma prawo uzyskać polski paszport- być może, choć jeszcze żadnego urzędnika wypowiadającego się w tej sprawie nie słyszałem i dziwnym trafem, przez 3 lata nie uzyskał tego obywatelstwa, mimo że wykopki twierdzą że mu się w 100% należy.
Cash nie zna języka nigdy tu nie był i PZPN się po prostu kompromituje, robiąc z siebie drugą reprezentacje Kataru.
Niestety Cash to może jeszcze nie być szczyt
@CzaryMarek: Mam dla ciebie złą wiadomość, takich piłkarzy będzie więcej bo pokolenie dzieci urodzone po emigracji rodziców wywołanej dojściem do UE właśnie dorasta i jak powtarzam nikt się nie ośmiesza ponieważ nie my pierwsi i nie ostatni. Branie "Farbowanych lisów" (pluje na to określenie ale niech będzie) to norma.