Wpis z mikrobloga

@hannazdanowska: Witam Panią,

Na wstępie trochę lukru. Bez ogródek powiem że podczas odwoływania Kropiwnickiego byłem zdecydowanym pani przeciwnikiem, raczej obstawiałem pana Godsona, chociaż ogólnie nie przepadałem za PO i nadal nie przepadam i tak jak byłem przeciw tak ogólnie po tym okresie jakim pani rządzi jestem w miarę zadowolony. Jest dużo zmian, mam nadzieję na lepsze. Piotrkowska w końcu zmienia się raz, a porządnie, a nie 3 razy do roku wymiana tej samej kostki brukowej, no ale nie ważne...

Zmiany w wyglądzie idą w dobrą stronę, mam nadzieję że ktoś ruszy kamienice w centrum, ale rozumiem że potrzeba kasy i czasu. To będzie, prędzej czy później. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.

W Łodzi nie mieszkam już od pół roku, mieszkam w Warszawie, powiem tak - standard życia znacznie wzrósł, w sumie nawet się nie spodziewałem bo skok jest niesamowity. Kocham Łódź jako moje rodzinne miasto ale różnica w rynku pracy jest kosmiczna między tymi miastami. Wiem, że patrząc na Londyn i resztę UK jest podobnie, ale na swoim podwórku mamy całkiem dobry Wrocław, Poznań, Kraków czy Trójmiasto. Łódź natomiast jako jedno z najważniejszych miast dobija swoim marnym rynkiem pracy (głównie obozy pracy za najniższą na umowę zlecenie, jak Dell, P&G, Gillette, Bosch etc)

Moje pytanie brzmi: czy ma pani w głowie jakąś wizję na poprawę tego stanu rzeczy? Bo co by nie mówić, 90% ludzi wybiera miasto ze względu na PRACĘ, a nie wyremontowany Stary Rynek :)

Pytanie - bonus: Czy są plany poprawy bezpieczeństwa i wyeliminowania "elementu" z centrum? To też jest jedna z moich bolączek w Łodzi.

ps. Dodając tag #lodz (tak, wystarczy napisać hash i "lodz") wszyscy którzy są zainteresowani Łodzią dostają informację, że taką odpowiedź lub wątek pani zamieściła.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loczyn: Witam, dziękuję za miłe słowa i szczerze gratuluję awansu do Warszawy. We wszystkich krajach to naturalne, że to stolica oferuje wyższe płace i większe możliwości rozwoju niż inne miasta. Niemniej jednak budowa dworca Łódź Fabryczna, Nowego Centrum Łodzi oraz modernizacja trasy kolejowej i autostrady do Warszawy daje nam szanse, aby te różnice znacznie zmniejszyć. Bardzo proszę nie traktować tego jako odpowiedzi wymijającej, ale właśnie kończymy opracowywanie programu, który ma
  • Odpowiedz
  • 0
@hannazdanowska: Dziekuje i czekam z niecierpliwoscia, chociaz boje sie ze bedzie to polegalo na powiekszeniu Urzedow Pracy a nie sciagniecie inwestorow zza granicy. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz