Wpis z mikrobloga

#pobor #wojna #wojsko
Nie zabierajcie rzeczy, których niekoniecznie potrzebujecie, bo nawet nie będzie miejsca na ich przechowywanie w sali. Poza tym zostaniecie wyposażeni we wszystkie niezbędne rzeczy (od munduru, poprzez obuwie, po bieliznę i szczoteczki do zębów) więc nawet jeśli nie weźmiecie ze sobą nic, to przeżyjecie (chyba). Inna kwestią jest komfort, więc z rzeczy, które sugerowałbym zabrać dla własnej wygody, wymienić można:

1. Dobrej jakości bielizna.
2. Wełniane skarpety – są dobre na długie marsze. Stopy rekruta nie są przyzwyczajone do wojskowych butów więc trochę to potrwa, zanim nogi się dostosują do kształtu buta albo odwrotnie.
3. Wkładki do butów – warto kupić sobie porządne wkładki i nawet wymienić z tymi, które standardowo są wyposażone buty wojskowe.
4. Plastry, maści, coś co pomoże Wam przy odciskach i obtarciach. Jest duże prawdopodobieństwo, że nawet pomimo grubych skarpet i dobrych wkładek nierozchodzone buty wojskowe dostarczą Wam takich niespodzianek, lepiej być przygotowanym.
5. Coś do obcinania paznokci – często się o tym zapomina.
6. Jeśli chcecie, to możecie wziąć ze sobą własne kosmetyki, maszynkę do golenia czy ulubioną szczoteczkę (zwłaszcza jeśli używacie np. tylko miękkiej).
7. Latarka – mała latarka nie zajmuje dużo miejsca a może się przydać chociażby żeby w nocy wstać do toalety nie budząc przy tym innych.
8. Małe słuchawki – jeśli lubicie posłuchać muzyki
9. Telefon – można mieć (oczywiście należy go używać po godzinach służbowych), nie zapomnijcie o ładowarce. Proponuję nie zabierać jednak zbyt drogiego sprzętu, gdyż przy intensywnym szkoleniu ( przy np. czołganiu) łatwo będzie o jego uszkodzenie.
10. Dobrze byłoby zabrać ze sobą scyzoryk, narzędzie wielofunkcyjne „multitool” – to zawsze może się przydać.

#bialorus #ukraina
T.....1 - #pobor #wojna #wojsko 
Nie zabierajcie rzeczy, których niekoniecznie potrz...

źródło: comment_1636742868zA6DYgoEBZX409bPUZSfAY.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
Jakkolwiek by to oceniać, ŻW dopadnie cię szybciej niż myślisz.


@PanBulibu: byc moze w normalnych warunkach. W przypadku faktycznej wojny, to dezercje/unikanie powolania beda szly w miliony. Powodzenia w dopadniu tych wszystkich ludzi przez pare tysiecy zandarmow. Mam jakas mala wiare, ze beda to w stanie w jakikolwiek efektywny sposób przeprowadzić
  • Odpowiedz
@PanBulibu: to mamy #!$%@?, bo całą amunicję trepy wystrzelają na dezerterów i wtedy nic nie zostanie na wroga xD
chłopie, to nie czasy, gdy młodzi ochoczo pójdą walczyć za zagrożoną wolność. nikt normalny nie będzie nadstawiał tyłka za spasionego sasinatora i długopisa, gdy sobie przypomni jak go ten kraj traktował przez ostanie parę lat
  • Odpowiedz
  • 148
@PanBulibu:
Ludzie o czym tu mowa, nasz aparat państwowy przez wiele miesięcy nie moze namierzyc Pana Jaworka a co dopiero tysiace ludzi pochowanych po krzakakch albo za granicą.

Jak mam isc siedzieć w lesie na granicy i czekac na salwe z Uraganu, to wole siedzieć w lasach gdzies indziej, gdzie mi nic na łeb nie spadnie.
  • Odpowiedz
@xEldmir: mam słabe kości, zawsze mogę przypadkiem złamać rączkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanBulibu: nic nie będziesz chronił ani nikomu nie poślesz kulki, bo cię wezmą na front, gdzie prawdopodobnie chojrak podobny do ciebie, tylko z drugiej strony frontu zrobi ci z dupy sitko, a żonę będzie musiał pocieszać "tchórzliwy" sąsiad
  • Odpowiedz
W dupie mam polityków. Jeśli coś się odwali to w pierwszej kolejności będę chronił swoją rodzinę, będę walczył jeśli będzie trzeba za KRAJ i ojczyznę a na koniec

Będziesz robił to co ci karzą politycy. Kogo obchodzi za co walczysz i kogo masz w dupie.

z przyjemnością takiemu tchórzowi pośle kulkę

@PanBulibu: Zesrasz się xD
  • Odpowiedz