Wpis z mikrobloga

Mirki, ogarnia ktoś temat rejestracji auta w Niemczech kupionego w Polsce, ale nieprzerejestrowanego? Wiadomo będę posiadał umowę kupna-sprzedaży, ale blachy będą na poprzedniego właściciela.

Jakie formalności muszą zostać spełnione? I czy w ogóle jest to wykonalne?

  • 3
  • Odpowiedz
@Captain_Hamster: z tego co kiedyś czytałem potrzebujesz papier coc i wszystkie standardowe papiery polskie. Umowa powinna starczyć jako dowód własności - w Zulassungsstelle pewnie dostaniesz Brief wypisany na ciebie. Ale na pewno będziesz musiał zrobić HU i wyrejestrować auto w PL. Ogólnie te sprawy około-motoryzacyjne są imo #!$%@? rozwiązane mimo UE
  • Odpowiedz
@Captain_Hamster: jeżeli był sprowadzony z Niemiec, to połowa sukcesu. Certyfikat COC jest w systemie do 10 lat.
Musisz wykonać przegląd w Niemczech(jeżeli auto nie jest z Niemiec, zrobić także COC). Wybrać się do Urzędu komunikacji w de, zdać polskie blachy i papiery, zarejestrować na siebie i tyle. Nie jestem pewien jak to wygląda jeżeli auto jest zarejestrowane na Ciebie, zapewne umowa musi być przetłumaczona.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Captain_Hamster: zależy ile lat ma auto. Ja swoje dwuletnie (kupione w PL) przerejestrowałem bez spiny. Na podstawie polskiego dowodu rejestracyjnego dostałem numer do ubezpieczenia, a w wydziale komunikacji po numerze VIN wszystko znaleźli. Zabrali polski dowód, dali niemieckie tablice i tyle.
  • Odpowiedz