Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Jak smutno mi gdy na to patrzę. Ludzie wykorzystani jako przedmiot. Każdy dąży do tego by jego życie było lepsze. Bez względu na narodowość. Jednak ci ludzie zostali oszukani. Poświęcili swoje majątki za obietnicę dostania się do "raju'. Zostali oszukani przez zwyrodnialca który chce zbić na nich interes. Dla niego są tylko narzędziem. Nie można ich wpuścić. Tak poprostu. Jeśli ktoś myśli inaczej zapraszam do dyskusji. I proszę nie nie odmawiajcie człowieczeństwa ludziom, którzy bronią swojego spokoju i tego co swoją pracą osiągnęli. Ci ludzie nie mogą zrobić żadnego ruchu . Blokowani przez Białoruska. Słusznie nie wpuszczani przez Polską staż graniczna . Czują się oszukani, jednak nie Polska ich oszukała . Zapłacili oszczędności swojego życia białoruskim służba. Sąsiad Białorusi nie może odpowiadać za jego oszustwa . Już dawno, powinno państwo Polskie rozprawić się z oprawcami naszych sąsiadów Białorusinów , którzy z nami jako księstwo polsko litewskie tworzyli naród ,którzy również jak my cenią sobie wolność.
#bialorus #polska
  • 22
@Cieplokrwisty: A mi ich w ogóle nie szkoda, no może dzieci które biorą udział w cyrku zaserwowanym przez rodziców. To cyniczne osoby które mają za nic EU i przyjechali tu jedynie po socjal bez żadnej znajomości języka i chęci integracji. I bardzo dobrze że inwestycja się nie zwróciła, jak wrócą do siebie to może powiedzą innym że nie warto. No ale każdy ma swoje zdanie.
@Cieplokrwisty: Nie zostali w żaden sposób oszukani. Wiem, że self-reklama, ale polecam mój wpisik na ten temat. Ci ludzie doskonale wiedzieli na co się piszą i mają obecnie możliwość przyjęcia azylu na Białorusi albo powrotu do domu. Nie korzystają z niego, bo chcą na nas wymusić przyjęcie ich do UE, a co za tym idzie nadanie im wszelkiej maści benefitów.

To nie są ludzie, do których powinieneś czuć sympatię, tylko szantażyści
Nie można ich wpuścić. Tak poprostu.


@Cieplokrwisty:
Generalnie to masz racje, ale mozesz rowinąć co masz na mysli w/w cytacie?
Bo to nie jest tak że sobie ich "tak poprostu" nie wpuszczamy, tylko Polska należy do kilku organizacji międzynarodowych wobec którym mamy pewne zobowiązania m.in ochronę granic.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cieplokrwisty: tylko, że oni mieli tą świadomość, że do Niemiec dostaną się nielegalnie, bo niby po co by lecieli do Mińska jak chcą do Niemiec, więc już u podstawy ich działań leży łamanie prawa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W ramach sprostowania jeśli ktos nie zrozumiał mojego wywodu. Są tam gdzie chcieli. Wykopali się w gówno z którego trudno im bedzie wyjść. Trudno ich sprawa. Jednak tak po czlowiekowemu mi szkoda. Bardziej mi jednak szkoda naszych braci białorusinow.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cieplokrwisty: widzisz brakuję jakiegoś bezstronnego reportażu, od samego początku, od tego jak podejmują decyzję do końca, takiej historii kilku ludzi, nagle ci wszyscy dziennikarze śledczy poznikali, nie wiem może prawda jest inna, może niewygodna, ale teraz się nie dowiemy bo jest za dużo emocji.
@Shmoikel: Masz cykl reportaży na Oko.Press pisanych przez Szymona Opryszka, który towarzyszył im od Turcji do Białorusi. Tu jest pierwszy: https://oko.press/stambul-sto-procent-gwarancji-zapewnia-mnie-przemytnik-reporter-oko-press-na-szlaku-uchodzcow/

nagle ci wszyscy dziennikarze śledczy poznikali,


Zapewne nie bez związku z blokadą dostępu mediów do informacji.

więc już u podstawy ich działań leży łamanie prawa.


Miliony naszych rodaków notorycznie łamały prawo przed 2004, pracując na wizach turystycznych, nielegalnie przedłużając pobyt, a także nielegalnie przekraczajac granicę (w latach 80-tych przez Czechosłowację
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: a ty dalej swoje, naprawdę nic w nich nie jest takiego co sprawia, że można ich porównać do Polaków, a ich kraje do PRLu, dobrze że chociaż nie piszesz, że Iran przyjął polskich uchodźców podczas IIWŚ, po prostu masz swoją wizję, ja też rozumiem dlaczego czytelnik Oko może po przeczytaniu takiego reportażu dalej nazywać imigrantów biednymi uchodźcami, może ja sam bym wymyślał jakieś porównania na poparcie sowich poglądów, naprawdę ciężko
@Shmoikel: Chciałeś reportażu dziennikarza śledczego, to zaproponowałam najlepszy, jaki znam. (Pisany przez kogoś, kto spędził sporo czasu też po stronie białoruskiej). Oczywiście jeśli nie chcesz się niczego dowiedzieć, bo to Oko.Press,a Oko.Press jest be i fuj, to się nie dowiesz. Twój wybór. Tylko nie narzekaj, że nie ma reportaży. Są.

aprawdę nic w nich nie jest takiego co sprawia, że można ich porównać do Polaków, a ich kraje do PRLu,


@
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: ja już to przeczytałem, nie odrzucam żadnych źródeł, zresztą można to tu wkleić bez podawania źródła i każdy prawak będzie pod wrażeniem tekstu, uzna to za artykuł dorzeczy. Co do reszty to mój wujek był trenerem i uciekł tzn. nie wrócił do Polski z Francji, nie wiem czy kradł, ale dalej był trenerem siatkówki, byłem u niego mieszkał na przedmieściach Paryża, strasznie narzekał na Arabów, Murzynów, muszę mu powiedzieć, że