Wpis z mikrobloga

Kolejny kwartał za nami, więc czas na podsumowanie: ile można było zarobić inwestując co miesiąc stałą kwotę w kryptowaluty i akcje?

Jak widać w załączniku, największy zysk dało CRO (o którym więcej poniżej) oraz ETH. Łączny zysk wynosi 55,24%. Dla porównania - SP500 dało przez ten czas zysk "tylko" niecałe 10%.

Przez ostatni kwartał zaszło także trochę dodatkowych zmian:

1. Sprzedałem BNB (tak jak wspomniałem we wcześniejszych postach, trochę straciłem wiarę w ten projekt) - łącznie z zyskiem zarobiłem na nich ok. 370 zł. Pieniądze, które uzyskałem ze sprzedaży przeznaczyłem na:
- zakup wartych 400$ CRO na Crypto.com w celu wyrobienia sobie ich karty z 2% cashbackiem i zwrotem za Spotify (jakby ktoś był zainteresowany ile faktycznie można na tym zarobić to dajcie znać, mogę spróbować zrobić jakieś podsumowanie), tutaj dobrze udało mi się trafić z zakupem na czas jeszcze przed wystrzałem ceny
- reszta została podzielona równo na zakup BTC, ETH i ADA
2. Zainwestowałem w koparkę Helium (jeżeli dotrze, będzie u mnie pod koniec stycznia)
3. Zrezygnowałem z mWIG40, przy okazji zrealizowałem trochę swoich wcześniejszych zysków. Od teraz będę inwestował w EMIM.UK na rynki wschodzące oraz w V80A - na IKE. Zysk jaki udało mi się uzyskać kupujac mWIG40 od ok. 1.5 roku to 60%. Także całkiem nieźle.
4. Zamroziłem comiesięczne inwestycje w złoto i srebro przynajmniej na pół roku - jako że przerzuciłem tam część swoich innych środków, uzyskanych m.in. ze sprzedaży mWIGa40.
5. Część krypto teraz zamierzam trzymać na serwisach typu: BlockFi, Celcius czy Nexo -> z założeniem, żeby mieć 1/3 środków na Ledgerze, a resztę proporcjonalnie podzieloną między innymi serwisami. Ale to jeszcze do ustalenia. Przy okazji udało się coś tam na bonusach złapać. Dużym plusem tych serwisów są darmowe wypłaty krypto - co szczególnie przy ETH pozwoli sporo zaoszczędzić.
6. W miejsce BNB, które było niezapełnione ostatnimi miesiącami wpada mi Luna.

Na pewno będę starał się utrzymać comiesięczny cel inwestycji w krypto, bez zmniejszania stawki, do czasu aż minie rok od pierwszego postu. Później jednak zastanawiam się by to zmienić tak, żeby bardziej inwestować pasywnie i trochę ograniczyć comiesięczne zakupy. Stąd m.in. próby z kartą Crypto.com, zakupem koparki Helium czy serwisami typu Celcius.

Na koniec jeszcze przedstawienie celu na następny kwartał:

--------------------------------------------
Kryptowaluty: 1750 zł / msc:
--------------------------------------------
ETH: 500 zł
BTC: 500 zł
LUNA: 500 zł
ADA: 125 zł
XRP: 125 zł
--------------------------------------------
--------------------------------------------
Akcje - ETFy: 1500 zł / msc:
--------------------------------------------
SP500 - CSPX.UK - 500 zł / msc
EMIM.UK - 500 zł / msc
V80A - 500 zł / msc
--------------------------------------------

#inwestycje #kryptowaluty #btc #bnb #ethereum #xrp #nierozsadnyinwestor #etf #luna #ada #cardano
voximodo - Kolejny kwartał za nami, więc czas na podsumowanie: ile można było zarobić...

źródło: comment_1636635189dZt7Gd3zvmrwu45cSEF2y0.jpg

Pobierz
  • 13
@Johny-Kakao: Nie, podsumowanie z całego okresu, czyli od końcówki kwietnia 2021.

@tomeks85: Też myślałem o tym, żeby podawać kwoty w USD. Ale z drugiej strony założenie zakłada inwestowanie określonych kwot miesięcznie w złotówkach, wobec czego tak jest po prostu prościej żeby wszystkie kwoty podawać w PLNach. Przemyślę kwestie dodania jeszcze ew. kolejnej tabelki, żeby pokazywać jak się to ma do ceny USD.

@futrzakos: https://store.linxdot.com/products/linxdot-indoor-hotspot - co do stopy zwrotu