Wpis z mikrobloga

Mircy weźcie pomóżcie bo chłopa #!$%@? już strzela

( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam problem z niedziałającym hydroforem, zaciaga powietrze z wodą i nie dobija ciśnienia. Poniżej opis:

W zespole pompującym uszkodzeniu uległ silnik ( został przewiniety, zostały wymienione łożyska). Silnik obecnie funkcjonuje, jednak pojawił się problem z poborem wody. Nadmieniam, że przerwa w użytkowaniu trwała około czterech dni.

Pompa pompuje wodę razem z powietrzem, dobijając ciśnienie max do 1 bar. Powyżej nie daje rady. Wcześniej ( przed awaria silnika) dobicie do niecałych 4 bar trwało około 2 sek.

Zespół pompujący był zalewany wodą z obydwu stron, co nie daje rezultatu. Ujęcie wody jest na niecałych 40m. Wymieniony został zawór zwrotny przy ujęciu wraz z nyplami mocującymi powyższy.

Silnik kręci się w dobrą stronę.

Zespół pompujący to trójfazowy silnik, 2.2kw.

Generalnie to #!$%@? działało do momentu awarii. Możliwe, żeby w tym samym czasie co silnik padła pompa ? Głośniej pracuje, ale zapowietrzona teoretycznie tak będzie działać ..

#budownictwo #budowadomu #maszyny #naprawa #dom #hydraulika
  • 12
Ujęcie wody jest na niecałych 40m


@Piotrp4: na jakiej wysokości jest lustro wody względem pompy, jakie rury ile metrów, jakie akcesoria są po drodze, czy rura ssąca jest ze spadkiem do studni? Czy silnik nie ma zwiększonej prędkości obrotowej po naprawie?
@marek22 co do wysokości lustra wody - nie mam takiej informacji, ale postaram się to ustali. Rura jest ze spadkiem w stronę studni. Rura z tworzywa. Co do elementów, wygląda to następująco: rura od studni - zawór zwrotny - pompa - ok 20m do domu pod ziemią - zawór zwrotny - stycznik ciśnieniowy - zbiornik 100l.

Silnik był weryfikowany po naprawie, parametry w normie.
@marek22 jeszcze mocno zacząłem się zastanawiać, czy problem nie leży po stronie studni. Powiazalem temat z tym, że ok 100m w linii prostej ode mnie zaczęła się budowa segmentów. Pytanie, czy możliwe że wykopanie studni przez nich osuszylo moja ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piotrp4: bardziej mi to też wygląda na problem ze studnią. Możesz podłączyć na stronę ssawną jakie zbiornik z wodą i zobaczyć jak wtedy pracuje?
czy możliwe że wykopanie studni przez nich osuszylo moja ?

@Piotrp4: nie tyle wykopanie samej studni co pobieranie wody przez dłuższy czas

Może Twój problem był przyczyną uszkodzenia silnika? Pompa ma króćce do góry więc masz tam jakiś trójnik wstawiony z zaworem do zalewania?
@marek22 trójnik mam, po stronie ssącej i tłocznej. Zalewana była w sumie z obydwu stron, kilka razy. Czego byś nie zrobił, pompuje powietrze i troszkę wody.. silnik został uszkodzony poprzez nalanie się wody do tego bunkra, tj. pomieszczenia, w którym jest hydrofor.
@raFFcio nie bardzo mam skąd wziąć tyle wody. Myślę obecnie, żeby zamówić wizytę jakiejś firmy, która kompleksowo zajmuje się tematem i oceni poziom studni, bo już nie widzę przyczyn.
@Piotrp4: skoro pompa dobijala ci wczesniej do 4bar w 2sekundy, to w hydroforze miales za malo powietrza i pompka co chwilę się włączała. Z tym bulgotaniem, to najpewniej poziom wody w studni opadl ponizej kosza, albo masz coś źle poskładane i zasysa ci powietrze gdzies w okolicy pompy.