Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykl #motocykle125 #motoryzacja
Zawsze na forach, a teraz na grupkach FB kisnę strasznie z tych napinaczy, którzy zawsze defekują jak ktoś powie, że np kaski za 800zł są dobre. Nie, tylko takie za 2000zł (które akurat oni mają) się nadają. "Obyś nie musiał się przekonywać", bo przecież jak się rozbijesz przy 100km/h to ten kask ma największe znaczenie XD To samo się tyczy innych elementów ubioru, wojna tekstylia vs skóra niczym majonezowy konflikt na wykopie. I jeszcze tekst, który niszczy każdego. Ostateczny, niepodważalny argument kończący dyskusję... NO JA JEDNAK TROCHĘ BARDZIEJ CENIĘ SWOJE ŻYCIE. Czyli na te parę tysięcy wydane na odzież motocyklową. Wysoko XD

To samo tyczy się oleju. Tylko taki za 200zł/litr z molekułami łez Valentino Rossiego się do czegoś nadaje. Lejesz zwykłego Shella do 25-letniego GS500? Hehe no to zobaczymy ile czasu na tym pojeździsz.

Zimowanie: zmieniać olej po ostatniej jeździe w sezonie czy na początku następnego sezonu? Po ostatniej jeździe? CO?! NO TO GRATULUJĘ I WSPÓŁCZUJĘ TWOJEMU SILNIKOWI. Przez zimę zbierze się tam woda czy inne cuda, których autor słów nigdy nie widział. Na początku nowego sezonu? Nooo, kolego, a Ty wiesz, jakie związki się wytrącają w takim przepracowanym oleju jak stoi tyle czasu nieużywany? Daj znać jak będziesz wymieniał silnik i przestań się już kompromitować.

Wstawiasz zdjęcie motocykla na forum? A co ta oponka taka kwadratowa? Ohoho, widzę, że mamy tu mistrza prostej, oponki nie pozamykane. Słabiutko, kolego. Poćwicz trochę na torze. Bo przecież w jeździe nie chodzi o przyjemność kiedy np. lubisz jeździć turystycznie. NIE! JAK NIE UMIESZ ZAWRÓCIĆ NA RONDZIE SZORUJĄC ŁOKCIEM PO WEWNĘTRZNYM KRAWĘŻNIKU TO MOŻE SIĘ ZAJMIJ SPRZEDAŻĄ DYSKIETEK NA BAZARZE.

Znacie jeszcze jakieś podobne historyjki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@BulgarskiTaboret: rak toczący chyba każde forum tematyczne w Polsce. Od dłuższego czasu unikam polskich grup dyskusyjnych jak ognia. Jeśli potrzebuję się czegoś dowiedzieć to istnieją zagraniczne fora.

Głupie pytanie o awaryjność jakiegoś modelu samochodu:

USA: Good choice bro, just gas up and drive
Polska: głęboka analiza defektów psychicznych ciebie i twojej starej bo zapytałeś o model z nieuznawanym przez społeczność numerem silnika
@BulgarskiTaboret: Nie wiesz jak to jest? Zresztą na wykopie masz tego najlepszy przykład, każdy chciałby być ekspertem od wszystkiego, i tak to później wychodzi.
Jakiś czas temu tutaj odpowiedziałem komuś, że zamykanie opony na publicznych drogach to trochę głupota, to odpowiedział mi, że co to za problem sobie zamknąć oponkę na rondzie poza miastem. No i dyskutuj z takim, że w każdej chwili może ci ktoś wyjechać włączając się na takim
@Stulejman_Wspanialy: Ja już dość dawno zablokowałem na FB grupę Kickstera. Można było tam trochę ciekawych rzeczy zobaczyć choć samego Kickstera nie oglądam już długo. Ale wiem, że teraz codziennie miałbym na tablicy kilka razy tak niezwykłe wątki jak "Jakie opony zimowe 205/55/16 polecacie do Golfa?" co też mnie niemiłosiernie irytowało.
@Szadafaka To prawda. Brać motocyklową można mieć ze swoimi zaufanymi ludźmi, a ogólnie większość środowiska to szkoda gadać.
@bary94pl: Pamiętam