Wpis z mikrobloga

Celem tego filmu nie jest zachęcenie do ubiczowania siebie, za to że trzymamy zużyty sprzęt elektroniczny pochowany gdzieś po szafkach czy piwnicach, ale powinien dać do myślenia, że jeżeli go nie używamy, to wiele na tym "tracimy" (oczywiście przede wszystkim globalnie - środowiskowo, a nie bezpośrednio). A to dlatego, że w każdym smartfonie znajdują się cenne pierwiastki, których wydobywanie jest mało opłacalne.

Wiecie np. że przeciętny Polak ma 3 smartfony wliczając te, które używa i te, które zalegają na "święte nigdy"?

Wielkie dzięki dla każdego, kto podejmie się wykopania filmu. Link do znaleziska tutaj ==> (click)

#elektronika #ekologia #ciekawostki #statystyka #zerowaste #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #ciekaweciekawe
adametto - Celem tego filmu nie jest zachęcenie do ubiczowania siebie, za to że trzym...
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adametto: ja mam dziesięć.
Mam tylko jeden problem jak oddać telefon tak żeby być pewnym że dane z niego nie zostaną wyciągnięte?
Jest o tym w filmie?
  • Odpowiedz
@adametto: 3 telefony? Ja już mam chyba 15 :/ staram się co jakiś czas coś sprzedać ale nie mam czasu, ustalanie detali tez jest męczące. Planuje się zebrać i wszystko co zbędne/nagromadzone posprzedawać. Niech ktoś ma z tego pożytek
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Nie, ten film orbituje wokół kwestii samej potrzeby, natomiast internet pęka w szwach odnośnie do tego, jak to zrobić, kwestia kilku-kilkunastu kliknięć.
  • Odpowiedz