Wpis z mikrobloga

Mireczku, sprawę mam, bo nie mogę się zdecydować.

Sprzedaję obecnie MacBooka Pro 16” - i9-9980HK, 32 GB RAM, AMD 5300M, 512 GB wraz z Apple Care do września 2023 r.

Kupować po tym MacBooka Pro 16” z M1 Pro czy jednak zostawić tego MacBooka z i9?

Nie wiem na ile ten M1 jest wydajniejszy, z pracy mam Mac Mini z zwykłą M1, 16 GB RAM, ale szkoda mi trochę mojego MacBooka. Jak chciałbym go sprzedać, to po dobrej cenie.

Może ktoś byłby chętny na kupno?

#apple #macbook #programista15k
  • 11
@szakes1: mam mac-a i7 13 cali i przy nim zostałem - kupiłem maca mini z M1 -> problemy jakie miałem:
- myszka na bluetooth Logitech MX lagowała - sterowniki coś nie pasowały
- klawiatura mtak samo potrafiła złapać laga
- maszyny virtualnej nie postawisz na VirtualBox-ie jest jakiś soft płatny na to -> docker działa normalnie, ale ja potrzebowałem VirtualBox-a akurat

Sprzedałem maca mini z M1-ką, jeżeli nie korzystasz z dodatkowych
@szakes1: Jestem w podobnej sytuacji. Wziąłem MBP M1 Max i próbuję sprzedać ten sam model, co Twój i powiem jedno - bardzo trudno to zrobić. Chcąc go sprzedać za 7-8k najczęściej wychodzi, że zwyczajnie warto po prostu kupić nowy M1 (2020).
@szakes1: skoro masz z pracy kompa to po co Ci macbook lepszy od tego co teraz masz? Wszystko na nim będzie dobrze działać jeszcze przed kilka lat, teraz sprzedając i tak już będziesz w plecy kilka koła, wiec imo używaj dalej
@szakes1: 1st world problems ;D
Dziala Ci ten komputer czy zamula? Potrzebujesz go do pracy, daje rade?
Taski za wolno dowozisz?

Troche beka, ale co kto tam lubi. Jak lubisz gadzety nowe i problemy to kupuj.

Sam siedze na mbpro z i7 i 16gb ramu i nie widze zadnej potrzeby aby zmieniac.