Wpis z mikrobloga

Ostatnio miałem dużo czasu więc odwiedziłem kilka miejsc w okolicy, które śmiało bym poleciał. Oczywiście nic za darmo, więc albo trzeba bilet wykupić, albo zostać członkiem National Trust(jak się dużo jeździ albo ma w okolicy miejsca do zwiedzania to ma sens)
A zdjęcie poniżej to Sheffield Park and Garden, jesienią tak oblegane, że dla świętego spokoju lepiej sobie rezerwację zrobić dzień wcześniej. Ogród jest ogrodniczym dziełem sztuki ukształtowanym przez wieki projektowania krajobrazu, z wpływami „Capability” Browna i Humphry'ego Reptona. Sercem ogrodu są cztery jeziora, a wśród polan i otaczających je terenów leśnych biegną ścieżki. Dnem parku płynie rzeka Ouse, a oryginalne meandry wijące się po łące wciąż są widoczne. W czasie mojego drugiego pobytu rzeka wylała podtapiając łąki i prawie mnie odcinając w drodze powrotnej do posiadłości, więc nawet jak nie pada zbytnio to uważajcie na siebie XD. Niestety pałac jest w rękach prywatnych, wiec nie ma dostępu ale sam ogród to coś niesamowitego. Pięć stawów, każdy odrobinę w innym klimacie, mostek nad "wodospadem ", i jeśli ktoś lubi chodzić trochę więcej to w sumie park obok nadaję się na krótki #hiking, jak i sama też posiadłość zapewni ok 2 godzin pieszej wędrówki pomiędzy owcami i krówkami. Zbaczając tylko odrobinę z szlaku można tez odwiedzić Bluebell Railway ciągle działającą kolej parową, uroczym dworcem utrzymanym w wiktoriańskim stylu, muzeum kolei i kilku jeszcze atrakcji włączając w to podróż zabytkowym pociągiem. Akurat gdy ja byłem rozkładano Lego wystawę poświęconą lotom w kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Kawy nie piłem bo było zbyt wielu ludzi i kolejki straszne. I właśnie z tego powodu to miejsce, pomimo niesamowitych widoków i walorów estetycznych nie należy do moich ulubionych. Za dużo ludzi, a Jofiel nie lubi tłumów.
#uk #podroze #polecam #traveluk



Jofiel - Ostatnio miałem dużo czasu więc odwiedziłem kilka miejsc w okolicy, które śm...

źródło: comment_16365406002bgrm5k9Askn7fXo5Vz1tQ.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach