Wpis z mikrobloga

Wczoraj trochę bez echa przeszedł ważny głos Lekarza Bartosza Fiałka przeciwko universal healthcare. A że błyskotliwe myśli zasługują na powielenie, pozwolę sobie powtórzyć. Budżet ochrona zdrowia nie jest z gumy, nie możemy leczyć wszystkich. A już na pewno nie tych nieodpowiedzialnych.

Moje propozycje (opinia):
- złamania i urazy u miłośników sportów ekstremalnych
- metadon u uzależnionych od opioidiów
- insulina u osób z wywołaną złymi nawykami żywieniowymi otyłością i cukrzycą
- nastawianie kości u osób przekraczających dopuszczalną prędkość
- leczenie udarów u pracowników biurowych niekorzystających z Multisporta
- leczenie weneryków u osób utrzymujących ryzykowne kontakty seksualne
- bypassy u miłośników golonki
- leczenie więzadeł u nałogowych biegaczy
- demencji u seniorów nierozwiązujących krzyżówek
- aparaty słuchowe u bywalców festiwalów heavymetalowych
- leczenie kleszczowego zapalenia mózgu u grzybiarzy
- reanimacji u topielców w stanie po spożyciu alkoholu.

Kogoś pominąłem (palaczy i alkoholików celowo, bo oni już zapłacili swoje z naddatkiem w akcyzie)?

#koronawirus
Dutch - Wczoraj trochę bez echa przeszedł ważny głos Lekarza Bartosza Fiałka przeciwk...

źródło: comment_1636472688lhiljMfCw2XW7GD7jyNaby.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dutch: Już miałem powiedzieć, w końcu coś z czym się mogę w pełni zgodzić, ale nie musiałeś się do golonki doczepić. (°°
  • Odpowiedz
@Dutch: teoretycznie spoko ale jak udowodnisz że ktoś jest grzybiarzem. Kleszcza to na ogródku można złapać itd.
Inną sprawą jest np prywatyzacja niektórych najmniej kosztownych dziedzin sluzby zdrowia związanych np z ortopedia czy stomatologia.
Wtedy można by było wykupić prywatne pakiety u ubezpieczyciela na te specjalizacje. Co prawda tak naprawdę oznaczało by to ukrytą podwyżkę składki zdrowotnej ale zaoszczędzone pieniądze poszły by np na onkologię
  • Odpowiedz
@Dutch: Jeszcze jedno pominąłeś:
- chemioterapia i operacyjne usuwanie nowotworów u użytkowników wykopu

Reszta wygląda całkiem rozsądnie. Oprócz golonki, nie szkaluj golonki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet z @wrzesien się tu muszę zgodzić.
  • Odpowiedz
@no_names:

Palaczy leczyć na ich koszt, w końcu są ostrzegani na każdej paczce papierosów obleśnymi zdjęciami a i tak ich to nie rusza

Z palaczami - jak napisałem - jest paradoksalnie tak że a) wpłacają kokosy do budżetu (akcyza) b) odciążają ochronę zdrowia - wcześniejszy zgon c) odciążają ZUS - wcześniejszy zgon, krótsza (jeśli w ogóle) emerytura.
  • Odpowiedz