Wpis z mikrobloga

jedyny słuszny ranking jokerów:

1 - nicholson
2 - ledger
3 - hamil
4 - phoenix

z czego phoenix też był świetnym jokerem, ale niestety jego joker był zbyt mało jokerowy, wyraźnie współczuł itd itp, ale ja se ten film tłumacze tą teorią, że on to wszystko cynicznie ściemnia dla tej typiary w arkham, żeby mu współczuła

romera nie licze, bo w jego czasach ta postać jeszcze nie była tym jokerem, którego znamy teraz, jako socjopatę, no a ten z legionu samobojcow to nieporozumienie ukierunkowane na #!$%@? wie jakie audytorium

#batman #dc #dcuniverse #joker #komiks #film
  • 4
@jedzoncy: Phoenix był beznadziejnym Jokerem. To świetny dramat, ale bardzo słaby film o jokerze i to jest okej.

Dla mnie Ledger > Nicholson z tego względu, że w filmie Burtona niepotrzebnie dorabiali tej postaci całe backstory. Im mniej wiadomo o tej postaci tym lepiej. Nawet jeśli Nicholson z zachowania był bardziej "Jokerowy", to właśnie ten Ledgerowski wzbudzał największy lęk, bo nikt o nim nic nie wiedział i nie miał żadnego
@ladykagami: Wlasnie ostatnio ogladalem Batmana z 1989 i doszedlem do wniosku, ze Nicholson idealnie gra Jokera zbalansowanego pomiedzy klaunem a socjopata, ale caly ten origin czyni go nudnym, lepiej by bylo jakby wzial sie nie wiadomo skad jak w The Dark Knight Nolana. A z kolei Ledgerowy to dla mnie zbyt mrok i edgy.

@Czymsim: Mark Hamil to głos Jokera pojawiający się w różnych odsłonach, więc nie wiem czy można go tak porównywać z ściśle określonymi wersjami z filmów. Taki Joker z Batman TAS różni się jednak od tego z gier Arkham. Ale jeśli mówić o samych głosach Jokera, to zdecydowanie Hamil nie ma sobie równych, chociaż Troy Baker imo godnie go zastąpił w Arkham Origins i paru innych produkcjach.