Wpis z mikrobloga

Zakupiłem na ebay (UK) jakiś czas temu pewien przedmiot. W podsumowaniu zakupu miałem podane cenę przedmiotu, koszt wysyłki i VAT. Zapłaciłem, paczka dotarła do mnie po tygodniu, ogólnie wszystko fajnie.

Wczoraj dostałem list od Fedex, a w środku fakturę za opłatę celną i VAT. Lekko się zdziwiłem - z jakiej racji skoro podatek VAT został już zapłacony?

Ktoś przerabiał podobny temat, da się od tego jakoś odwołać? Mimo że kwota nie duża (około 100zł) to płacić nie mam zamiaru.

#import #clo #vat #brexit #ebay #fedex
  • 26
  • Odpowiedz
@Vel0city: @krabar: U mnie sprzedawca z Japonii, nie dodał info że vat jest zapłacony przez ebay. Dobrze wiedzieć, że można dostać zwrot vatu od ebaya, też do nich napiszę.
Opłaciłeś fv przez stronę fedexa? Bo próbowałem przed chwilą i nie da się przez ten formularz - wyskakuje info, że faktura została zakwestionowana. Może faktycznie coś sprawdzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Koral_Koralowy: Nie, normalnie puściłem przelew z banku. Nawet nie próbowałem przez ten ich formularz.
Od ebaya dostałem już mail z informacją że zwrot VATu został już zrealizowany, czyli pewnie 2-3 dni i będzie u mnie.
  • Odpowiedz
@Vel0city: cześć, chcę coś ze Stanów zamówić i właśnie boję się, że drugi raz mi naliczą opłaty. Widzę, że dostałeś po takiej sytuacji zwrot od ebay, tylko, że jak rozumiem to i tak byleś stratny chyba? Bo vat w polsce pewnie musiales od kwoty calkowitej z vatem naliczonym przez ebay a zwrot od ebay dostales tylko od kwoty oryginalnej przedmiotu? Czy się mylę?
  • Odpowiedz
@piotrr_: Nie, kwota VAT w obu przypadkach była naliczona taka sama. Stratny byłem o jakieś 20zł, bo fedex (inne firmy kurierskie pewnie też mają taką politykę) doliczył sobie prowizję za opłaty celne.
  • Odpowiedz