Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie podróży do Tajlandii, wizy i innych wymaganych papierów.

Chcę lecieć na okres powyżej 30 dni, więc muszę zaaplikować o wizę turystyczną. Przy wypełnianiu aplikacji chcą żeby podać dzień przyjazdu i wyjazdu i numer lotu. Nie kupiłam jeszcze biletów, bo chciałam najpierw poogarniać te wszystkie formalności żeby mieć pewność, że w ogóle polecę. I tutaj pytanie: jak jest teraz z tymi wizami? Przechodzi to bez problemu czy zdarzają się odmowy?

Na stronie Thai Embassy jest też podana opcja aplikowania o wizę po przylocie (TM87 Application Form), ale nie ma dokładnie napisane komu przysługuje taka możliwość (są jakieś tajemnicze kody literowe które nie są wyjaśnione na stronie). Jest jeszcze jakiś TM7 czyli aplikacja o przedłużenie pobytu (włączając pobyt do 30 dni bez wizy). Wie ktoś jak to działa?

Czy to, że lecę z innego kraju niż mam paszport ma znaczenie i może być jakimś problemem? Zamierzam lecieć z UK, jak do tej pory dowiedziałam się tylko, że jeśli aplikuję o wizę przez internet to muszę przez to czekać minimum miesiąc na wydanie wizy.

Poza tym, są jeszcze jakieś rzeczy, które trzeba ogarnąć przed wylotem?

#tajlandia
  • 3