Wpis z mikrobloga

NAGONIŁEM WŁASNĄ MATKĘ NA ZAKUP BITCOINA
za jakieś 15-20% oszczędności. Nie mogłem zdzierżyć tego, że trzyma całą kasę na koncie oszczędnościowym 0%. Przedstawiłem po prostu co się będzie działo z jej majątkiem - o ile zmniejszy się siła nabywcza za 3 lata licząc średnią inflację 7%.

Wiadomo, że teoretycznie mogłoby się wydawać, że to nie jest najlepszy moment na kupno, gdy BTC jest praktycznie na samym ATH. Z zamiarem hodlu na 4-8+ lat uważam, że dzisiaj jest najlepszy moment. Tak naprawdę nie wiemy, czy zaraz cena nie #!$%@? w kosmos, a dopiero przy bessie spadnie do okolic ~60k. Nawet zakładając pesymistyczny scenariusz, jutro będzie bear market który potrwa kolejne 3 lata - długoterminowo nie ma to znaczenia.

#kryptowaluty #bitcoin
CzulyTomasz - NAGONIŁEM WŁASNĄ MATKĘ NA ZAKUP BITCOINA
za jakieś 15-20% oszczędności...

źródło: comment_16360488686dip3mgn1MG6sdswz8Fdd3.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Harpersy: też o tym myślałem - dodatkowo za część siana jeszcze złoto bulionowe i ETFy z niską prowizją, ale nie chciałbym wprowadzać od razu rewolucji - wszystko małymi kroczkami.
  • Odpowiedz
@CzulyTomasz moim zdaniem ryzykownie. Co robiłeś rok temu? Czy wtedy wierzyłeś glapie, że wszystko jest ok? Nie zrozumie mnie źle tylko trochę to wygląda jakby ulica wchodziła w krypto, akcje itd a jak wiadomo - to już jest ostatni dzwonek.
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras: co robiłem rok temu? dokupowałem sobie regularnie bitka, tak samo jak zresztą od kilku lat. wtedy jeszcze niestety mało kto mnie słuchał, gdy mówiłem o BTC. Teraz mam trochę większą siłę przekonywania, jak ludzie zaczynają rozumieć, jak bardzo będą w dupie trzymając PLNy.

@perendev: już niestety nie wierzę w bitka poniżej 20k, a powoli dochodzi do mnie, że niedługo dolną granicą może być 40-60k.
  • Odpowiedz
@CzulyTomasz: Właśnie to jest bardzo dobry moment na zakup BTC. Może być jeszcze przed nami lekka korekta w okolice 50k ale potem lecimy po kolejne ATH i kolejne. A to że niedawno mieliśmy nowe ATH w okolicach poprzednego, to dobry sygnał, bo potwierdza duży popyt na bitka. Tak czy inaczej to jest dobry moment na kupno. Ale czy jest to dobry moment an trzymanie kilka lat, to nie wiem, bo
  • Odpowiedz