Wpis z mikrobloga

Swego czasu znalazłem w #glovo takiego buga, że zarejestrowałem z 50 kont z zajebistymi kuponami bodajże 30/30 zł. Po trzech miesiącach wyłapałem takiego bana, że nie mogłem w żaden sposób zarejestrować nowego konta z mojego telefonu, a sposobów znam wiele.

Także powoli doszedłem do tego, że dostałem bana na:
- imię i nazwisko (powodzenia w rejestracji w glovo każdemu typowi co się nazywa tak jak ja xD)
- adres dostawy...
- ...ale nie że po prostu numer mieszkania. Cały budynek z ponad 30 mieszkaniami dostał bana xD
- MAC
- IMEI
- IMSI
- wszystkie karty płatnicze
- identyfikator urządzenia (nie wiem jakim cudem go nadal odczytują na nowszym androidzie #android no chyba że sczytują jakiś jeszcze inny parametr, którego w teorii normalnie nie mogą)

Błąd nadal istnieje, ale nigdy nie próbowali się ze mną skontaktować xD po prostu z dnia na dzień dostałem te wszystkie bany, a teraz wiem jak się zabezpieczyć przed banem na nowym urządzeniu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dziś już tak z tego nie korzystam, bo "dla nowych" najczęściej są tylko kupony 15/30 albo 25/40. Dużo lepsze promki ma #ubereats ale tam bugów nie znalazłem, bo chyba zamiast

Cała #afera z tym że pobierają sobie kasę z "usuniętej" karty płatniczej wcale nie jest dla mnie zaskoczeniem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 19
  • Odpowiedz
@brednyk: w żadnym wypadku. 2 lata nikomu o tym nie mówiłem, bo faktycznie trochę wstyd. Po prostu to jest przerażające, że w regulaminach glovo nie znajdziemy choć jednej informacji, że mogą sobie od tak zbierać aż tyle danych, a jednocześnie polskie urzędy ścigają panią marysię z dziekanatu, bo wywiesiła listę nazwisk studentów na korytarzu. Państwo z kartonu odc. 2137.
  • Odpowiedz
@sing: Tak z ciekawości: Jak potwierdziłeś, że masz zbanowane te dane? U mnie założenie konta z telefonu też wiąże się z instant banem, ale przeglądarka w trybie incognito pięknie działa pod ten sam adres co zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a to ok, skoro jest taki zakaz to mogą łamać prawo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sing: oni tylko wykorzystują środki techniczne niezbędne do powstrzymania łamania ich regulaminu (zakaz wielu kont nie jest wszak zapisem niedozwolonym)
  • Odpowiedz
@jaroslawII: @RAKOLLO: Dzis otrzymalem taki kod,podczas zamowienia z wybrana promocja klikam zamow,dostaje błąd.Ok,no to probuje znowu zamowic,patrze a tu promocji nie ma,wpisuje kod ponownie by sie ona pojawila i dostaje komunikat,ze kod jest wykorzystany.Polecam uwazac na te aplikacje,bo sobie czlowiek zrobi ochoty a tu nagle #!$%@? i z niewiadomych przyczyn kod wyparował
  • Odpowiedz