Wpis z mikrobloga

W sprawie śmierci kobiety ze Pszczyny (która zmarła przez sepsę) wypowiedział się Krzysiu Bosak.

Wiecie czyja jest wina w tym, że lekarze nie terminowali ciąży? Wina lekarzy, wina Strajku Kobiet. Nieee no Panie Krzysiu, napewno to nie jest wina prawa, które ty pomogłeś przeforsować.

HA TFU na tą bosacką gębę!

#bekazprawakow #bekazkatoli #aborcja #strajkkobiet
SuperStefan - W sprawie śmierci kobiety ze Pszczyny (która zmarła przez sepsę) wypowi...

źródło: comment_16360258968DgT4d24eJP0UGConIr4pz.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
mi się wydaje, że nawet teraz można usuwać ciążę która zagraża życiu matki i chyba nawet kościół katolicki nie ma problemu z taką aborcją.


@jakubz: oj nie wiem. Kościół jest bardziej taki, że "masz nieść swój krzyż i elo"
  • Odpowiedz
@SuperStefan: rok temu wydaje mi się, że słuchałem kilka wypowiedzi KK i takie było ich stanowisko. Ogólnie było stanowisko że tamten wyrok niczego nei zmienia i w sytuacji zagrożenia życia matki można usuwać dziecko...
  • Odpowiedz
mi się wydaje, że nawet teraz można usuwać ciążę która zagraża życiu matki i chyba nawet kościół katolicki nie ma problemu z taką aborcją.


@jakubz: Chodzi o to że okoliczność zagrożenia życia jest cholernie trudno wykazać. Zwłaszcza jeśli działasz zawczasu i usuwasz ciążę zanim się cokolwiek złego wydarzy.
Podejmiesz jako lekarz decyzję i możesz być czołgany przez prokuraturę. Kto o zdrowych zmysłach będzie ryzykować złamanie kariery i być może życia?
  • Odpowiedz
@The_Orz: hej, kobieta chciała tego dziecka. Siła mieli jej usuwać płód? Po prostu za długo czekali, stan się szybko pogorszyl, pewnie też olali pacjentkę jak to jest w naszych szpitalach i taki mamy finał.
  • Odpowiedz
a gdzie w tym prawie jest zakaz aborcji, gdy zagraża życiu matki?


@jakubz: Masz to dokładnie wytłumaczone w SMSach zmarłej.

Dopóki płód żył, to życie ani zdrowie kobiety nie było zagrożone bezpośrednio. Dopiero jak płód zmarł, to pojawiło się zagrożenie, ale wtedy było już za późno.

Czy można było stwierdzić, że jeśli płód umrze (na co było wysokie prawdopodobieństwo), to życie kobiety będzie zagrożone i należałoby wykonać aborcję?

Oczywiście, ale żaden
rzep - > a gdzie w tym prawie jest zakaz aborcji, gdy zagraża życiu matki?

@jakubz...

źródło: comment_1636040994G52zGvEJzqN0otDDyNxVVl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bover: Przypomnę Dziambor rozpaczał że w animacji bohaterka miała cycki zmniejszone.
Dorosły chłop a cyckami króliczka w bajce się przejmował XD
Na co ja uwagi oglądając film nawet nie zwróciłem, przez co potem się zastanawiałem czy ze mną wszystko jest ok czy to może Dziambor ma coś z garem skoro zwraca uwagę na takie rzeczy w animacjach dla dzieci.
  • Odpowiedz