Wpis z mikrobloga

@sezzart jest zasada nadrzędną nad prawem "Po pierwsze nie szkodzić" Płód nie żyje, pacjentka na sepsę, czego #!$%@? jeszcze trzeba żeby przestać jej zaszkodzić, i żeby jaśnie pan lekarz czuł się bezpiecznie?
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks: Primum non nocere (z łac. „po pierwsze nie szkodzić”) – jedna z naczelnych zasad etycznych w medycynie
co zasada etyczna ma do czynienia z prawem. poza tym robiac cos niezgodnego z prawem szkodzimy samemu sobie i innym pacjentom ktorym moglisbysmy pomoc. to jest wlasnie problem z zasadami etyki, sa niescisle i nieegzekwowalne. dlatego tez potrzebujemy prawa, ktory powinno stac w zgodzie z zasadami etyki. i to jest wlasnie ten problem,
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: A to niedobrze. Bo przede wszystkim jest to zwrócenie uwagi na realny problem. Szerzenie nienawiści przez rządzących takie rzeczy powoduje. I choć PiS sam Adamowicza nie zamordował, to przyczynił się do tego swoją propagandą. Tak samo teraz wskazuje się na to, że wyrok TK doprowadził do tragedii. Rządzący zawsze czują się bezkarni i zrzucają winę na szaleńców i błędy innych.


@TenTypZez: ok, podniecaj się dalej jednym zgodnem kiedy równocześnie
  • Odpowiedz
to jest coś czego ludzie niezwiązani z medycyną za cholere nie są w stanie pojąć


@Strahl: No nie przesadzajmy, ja z medycyną ma wspólnego tyle, że czasem pójdę do lekarza, a rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Według mnie to po prostu brak empatii połączony z silną ideologizacją, przez co na sprawę patrzą bardzo wąsko.
  • Odpowiedz
temat zastępczy który dobrze się sprzedaje KOBIETA W CIĄŻY UMARŁA


@LuxEtClamabunt: No ja #!$%@?ę. Obywatel umiera z powodu idiotycznej ustawy rządu, można było tego bez problemu uniknąć i można tego uniknąć w przyszłości, ale to temat zastępczy. To co nie jest tym tematem zastępczym według ciebie? Nie można rozwiązywać kilku problemów naraz? W ten sposób to można dyskredytować dowolną sprawę, zawsze znajdując inną, według ciebie istotniejszą. Sio mi z tą propagandą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@#!$%@?: nie widzę innego wyjścia jak odłożyć trochę siana i przed porodem #!$%@? za granicę żeby w razie W się nie przekręcić. #!$%@? polsza trochę ma dobrego i dużo #!$%@?.
  • Odpowiedz