Wpis z mikrobloga

to widzisz że podjeli zła decyzję, bo zagrożenie BYŁO cały czas. Kobieta zmarła


@TheOneWhoKnocks: każda ciąża to potencjalne zagrożenie. W każdym podręczniku do ginekologii i położnictwa przeczytasz wiele, wiele stron powikłań i potencjalnych problemów które mogą wystąpić w ciąży, część z nich będących potencjalnym zagrożeniem życia dla ciężarnej. Czyli twoim zdaniem każdą ciążę można usunąć? Przecież w każdym podręczniku znajdziesz "powikłania okołoporodowe: zgon ciężarnej", czy każda kobieta z nadciśnieniem w ciąży
  • Odpowiedz
normalnie mogli zareagować, ale nie znają prawa


@TheOneWhoKnocks: chwila, przecież ustawa Dudy o wadach letalnych płodu leży sobie gdzieś w pałacu prezydenckim i czeka na skierowanie do prac do Sejmu od jakiegoś roku.

To jakie prawo pozwalało im reagować? Rzuć konkretnym artykułem, który powoduje, że potem prokurator się nie #!$%@?.
  • Odpowiedz
póki sepsy nie ma, to nie zagraża.


@kot_z_wolnego_wybiegu: Co to za pierdoły? Bezwodzie to zagrożenie życia matki i takie ciąże się normalnie usuwa. Konowały pierdziały w stołek zamiast kobiecie pomóc. Ona sama mierzyła sobie temperaturę, swoim termometrem. Przecież to kryminał.
  • Odpowiedz
przecież jasno jej powiedzieli że może być sepsa


@TheOneWhoKnocks: wiesz co znaczy słowo "może"?
Wychodzi na to, że "może" ma zagrożenie życia, a "może" nie. Teraz wiemy jak było, wtedy było "może".
  • Odpowiedz
to widzisz że podjeli zła decyzję, bo zagrożenie BYŁO cały czas. Kobieta zmarła


@TheOneWhoKnocks: No chłopie, serio? Przecież oceniasz to a posteriori, a lekarz musiał podjąć decyzję a priori, gdy jeszcze nie wiedział, że do sepsy dojdzie. I aby udowodnić mu bład musisz wykazać, że konkretnie w tej sytuacji powinien postąpić inaczej i musi to być umocowione w prawie, a nie w twoim widzimisię.
  • Odpowiedz
póki sepsy nie ma, to nie zagraża. Więc jak usuną wtedy prewencyjnie, to pan zero ich dojedzie. A jak dojdzie do sepsy, to zagraża, ale wtedy już za późno.


@kot_z_wolnego_wybiegu: Co ty #!$%@?? Ustawa wyraźnie mówi o zagrożeniu życia i ZDROWIA matki. Stworzyliście sobie na podstawie niekompetentnego lekarza, który gdzieś w TVNie coś tam usłyszał chochoła z którym jedziecie od 3 dni. To jest żałosne.
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@? co konfa ma niby z tym wspólnego? Mają większość w sejmie i swoich ludzi w trybunale? Nie, więc na #!$%@? #!$%@? farmazony? Nie jestem ich zwolennikiem ale oni akurat nie mają żadnej władzy nad tym co się w państwie dzieję, mogą co najwyżej #!$%@?ć i wstawiać swoje propagandowe filmiki do neta. Jak już chcesz szukać winnego to może łaskawie spojrzysz się na rządzących.
  • Odpowiedz
art. 3) czy płód był ciężko i nieodwracalnie uszkodzony? NIE. Płód był ok, tylko brakowało wokoło wód płodowych.
art. 1 i 2) czy kobieta leżąca i pisząca SMSy jest na 100% w stanie zagrożenia życia? Może jest, może nie - pewnie prokurator to oceni, więc poczekajmy aż dziecko samo obumrze.

Miałeś mi dać, art. który nie spowoduje przypieprzenia się prokuratora.

Weźmy taki syndrom HELLP, który stanowi zagrożenie życia matki. Powiedz mi, co
  • Odpowiedz
mógł podjąć decyzję, gdy do sepsy doszło¯\(ツ)/¯


@TheOneWhoKnocks: No i podjął, tylko wtedy było już za późno. Własnie ze względu na ustawę aborcyjną.

I proszę o nie używanie słów po łacinie, nie, dodają Ci do mądrości


To jest raczej podstawowy termin, który powinieneś znać z matematyki w szkole średniej. Wybacz, myślałem, że będzie ci znany, a jakoś polskiego odpowiednika nikt nie używa. Chodziło o wnioskowanie po fakcie (a posteriori) i przed
  • Odpowiedz
I proszę o nie używanie słów po łacinie, nie, dodają Ci do mądrości


@TheOneWhoKnocks: A tak poza tym, tak a propos mądrości. Z twojego zdania i koślawej interpunkcji wynika, że dodają mi do mądrości, więc czemu miałbym ich nie używać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TenTypZez naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie napisałem że nie rozumiem, tylko że wygląda to bardzo słabo.

Od sepsy do wstrząsu minęło trochę czasu. Nie usunęli ogniska zakarzenia i przez to pacjentka zmarła. Natomiast sepsa była
  • Odpowiedz