Wpis z mikrobloga

  • 16
Jestem wielkim fanem uniwersum diuny a książki przeczytałem kilka lat temu. Po seansie mogę powiedzieć tylko jedno - szkoda ze ci ludzie nie zrobili wiedźmina.

Jedyne do czego mogę się przyczepić jako fan to wyciętych kilka ważnych wątków, jak zdrada czy mentaci. Natomiast liczę że wyjdzie 4 godzinna wersja reżyserska i tam się to znajdzie. Niestety film musiał być wydany w wersji dla mas bo dla przebodzcowanego marvelowskiego widza nawet te 2h40m było za dużo i za nudno patrząc co po komentarzach niektórych.

Liczę że w kinach na premierę dwójki będzie seans nocny dwóch części w directors cut ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#diuna #kino #film
  • 3
  • Odpowiedz
@Ataxia: reżyserów mówił, że wersja reżyserska to jest to co właśnie weszło do kin i nie będzie innej wersji. Może zmieni zdanie, ale nie liczyłbym na to.
  • Odpowiedz
@Ataxia: dla mnie film też był za krótki. Miałem wrażenie, że trochę był,o takiego skakania z wątku na wątek bez chwili wytchnienia a tu trzeba na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Brakowało mi takich spokojniejszych fragmentów jak w nowym Blade Runnerze, szczególnie ten fragment z wędrówką Paula i matki po pustyni w książce był znacznie szerzej opisany. Z drugiej strony film i tak ma ponad dwie i
  • Odpowiedz
@Ataxia: Denis to bardziej woli S-F robić a dla mnie nowa Diuna za krótka, szybko mi to zleciało i liczę, że w wersji reżyserskiej będzie podciągnięta pod 3 godziny
  • Odpowiedz