Wpis z mikrobloga

Obsługa zewnętrznych certyfikatów jest możliwa w nazwa.pl. Nie jest możliwe ich automatyczne dodanie przez CloudHosting Panel, ale można je dodać zgłaszając ten fakt e-mailowo na adres kontakt@nazwa.pl.

Dodanie certyfikatu jest realizowane w ramach Usług IT, z których użytkownicy serwerów mogą korzystać również bezpłatnie, w ramach posiadanych przez siebie zasobów kwotowych, zależnych od opcji wykorzystywanego serwera.
Dodanie certyfikatu jest realizowane w ramach Usług IT, z których użytkownicy serwerów mogą korzystać również bezpłatnie


@nazwapl_tk: Nie odpowiedzieliście w poprzednim wpisie - jak bezpłatnych skoro cena brutto najtańszej usługi jest większa niż najmniejszy zasób wymieniony na stronie? Jak to rozliczacie dla klienta indywidualnego?

https://www.nazwa.pl/uslugi-it/

Co nie zmienia faktu że 123,00 zł brutto za instalację SSL LE w przypadku posiadania kilku stron będzie kosztować tyle co niezłej jakości pełna usługa hostingowa
@devones: W ramach każdego pakietu hostingowego użytkownik ma możliwość skorzystania z bezpłatnych usług IT, do kwoty odpowiadającej kwocie wynikającej z opcji posiadanego serwera. Jeżeli wartość kwotowa usług IT przekracza to, co klient posiada aktywne w ramach swojej opcji serwera, wówczas naliczana jest opłata. Klient jest informowany o potencjalnym koszcie usługi. Istnieje również możliwość aktywacji certyfikatu SSL z oferty nazwa.pl, który konfigurowany jest na serwerze automatycznie i nie wymaga dodatkowego działania ze
@nazwapl_tk: Ale zamiast produkować bełkot to nie łatwiej odpisać na pytanie? Bo ja nie wiem czy dobrze rozumiem. Czyli dopłacam 23 złote bo tyle wynosi kwota brutto jeżeli mam najniższy próg? To z perspektywy klienta indywidualnego czemu piszecie o "skorzystania z bezpłatnych usług IT" skoro każda jest droższa niż najniższy próg darmowych usług?

Certyfikat LE będzie się odnawiał automatycznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) LE jest ważny maksymalnie
@devones: Decyzja, co do usługi, jaka jest wybierana, należy do właściciela serwera. Istnieje możliwość skorzystania z Usług IT, w ramach których każdy właściciel serwera może dodać sobie do swojego CloudHostingu zewnętrzny certyfikat SSL. Istnieje również możliwość zakupu ważnego 12 miesięcy i konfigurowalnego automatycznie certyfikatu SSL z szyfrowaniem ECDSA w naszej firmie. Koszt takiego jednego, ważnego rok certyfikatu, wynosi 50 zł netto.
@nazwapl_tk: Jeszcze raz zapraszam do próby spróbowania czytania ze zrozumieniem. 3 pytania. Nie odpowiedzieliście na żadne pytanie więc po co odpowiadacie regułką - mam nadzieje że obsługa klienta tak nie wygląda.

Ułatwię wam i pogrupuje je - może łatwiej będzie zrozumieć.

1. Czyli dopłacam 23 złote bo tyle wynosi kwota brutto jeżeli mam najniższy próg? To z perspektywy klienta indywidualnego czemu piszecie o "skorzystania z bezpłatnych usług IT" skoro każda jest
Ad. 1. Kwota Usług IT w najniższym pakiecie to 100 zł netto.
Ad. 2. Nie mamy wpływu na to, jaką politykę w zakresie utrzymywania certyfikatów posiadają podmioty zewnętrzne.
Ad. 3. W takim przypadku, warto rozważyć automatyczną aktywację certyfikatu SSL z szyfrowaniem ECDSA, który dla jednej domeny kosztuje w nazwa.pl 50 zł netto. Przy 6 domenach, łączny koszt automatycznie konfigurowanych certyfikatów SSL wyniesie zatem 300 zł netto.
@nazwapl_tk: Czyli jednak da się odpowiadać na pytania! No aż bije brawa. Było tak od początku.

Czyli podsumowując jeżeli koniecznie chcę SSL tylko i wyłącznie od Lets Encrypt - chcę to CA i koniec, innych nie akceptuje. To dla 6 witryn same SSL będzie mnie kosztować ponad 2500 złotych + cena hostingu?

To jednak podziękuje w innych firmach zrobią mi to przynajmniej 2500 złotych taniej ( ͡° ͜ʖ ͡
@nazwapl_tk: >Skontaktuj się z nami, postaramy się dobrać rozwiązanie, które będzie spełniało Twoje wymagania w zakresie obsługi certyfikatów SSL na serwerz

@nazwapl_tk: to lepiej wy do mnie napiszcie pw jak już rozwiazecie problem który spowodowaliscie
@Muszczyna: 2500 złotych rocznie to moje średnie rachunki za chmurę gdzie działa na tym wiele hobbystycznych projektów, zbyt "innych" technologicznie aby działały na klasycznym hostingu wirtualnym.

Zapłacić ponad 2500 złotych za same instalacje SSL + cena hostingu to zdecydowanie brakuje mi aż tyle rozrzutności w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ad. 3. W takim przypadku, warto rozważyć automatyczną aktywację certyfikatu SSL z szyfrowaniem ECDSA, który dla jednej domeny kosztuje w nazwa.pl 50 zł netto. Przy 6 domenach, łączny koszt automatycznie konfigurowanych certyfikatów SSL wyniesie zatem 300 zł netto.


@nazwapl_tk: A jednak muszę wrócić do waszej odpowiedzi. Rezygnuje z LE biorę wasze ale nie napisaliście że certyfikat ECDSA podajecie w cenie promocyjnej - 50 złotych netto kosztuje w promocji. Później to 246
d.....s - > Ad. 3. W takim przypadku, warto rozważyć automatyczną aktywację certyfika...

źródło: comment_1635976805YDHR2lgMUWGx6XGZP6W97b.jpg

Pobierz
0 złotych netto kosztuje w promocji. Później to 246 zł brutto


@devones: no własnie. Widać jak ta firma próbuje manipulować. mowi o 50zł a w rzeczywistości po roku to 246zł. I przy kilku domenach robi się kosmiczna opłata. Doliczą jeszcze za stare bazu lub stare php i okaze się ze hosting do trzymania pięciu stron wizytówek kosztuje 3000zł rocznie
@devones: uciekaj z nazwy, w zeszłym roku sam się wyniosłem jak arbitralnie podnieśli koszty przedłużenia domen nie informując o tym przedtem (dopiero na fakturze zaskoczyła mnie wyższa kwota)

oczywiście nie opłaciłem i tego samego dnia zrezygnowałem z usług. na szczęście nie było problemu z authcode. na OVH przedluzylem o 90% taniej ;)

@nazwapl_tk to cwaniaki i tyle
@Muszczyna: Wśród klientów nazwa.pl, tylko poniżej 1% dodawało samodzielnie do serwera uzyskane poza nazwa.pl certyfikaty (nie mówimy tutaj tylko LE, ale także o innych komercyjnych ofertach). Automatyczna integracja CloudHosting Panelu z wystawianiem certyfikatów i ich instalowaniem na serwerze, wymusiła na nas konieczność zmiany zasad zarządzania certyfikatami. CloudHosting Panel realizuje czynności zarządzania certyfikatami automatycznie, ale tylko dla tych certyfikatów, które są aktywowane za pośrednictwem nazwa.pl.

Jeżeli ktokolwiek z naszych Klientów korzystał na