Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o kupieniu IPHONE X, od kilku dni oglądam oferty na allegro bo chciałem się przesiąść z androida na ios.
Tylko z tego co widzę wszystkie ogłoszenia starszych modeli (interesuje mnie cena 1500-2000 zł) niż flagowce nie mają gwarancji (ewentualnie 1 miesiąc). Plus stan baterii dobry albo 100% ale drożej o około 200-300 zł.
Jakie macie zdanie, ktoś coś doradzi?
Pozdrawiam.
#iphone #apple #ios #telefony #smartfon
  • 13
  • Odpowiedz
@Person96: tylko odbiór osobisty, jak masz jakiegoś co ładnie wygląda, to jest duża opcja, że ma nieoryginalny wyświetlacz, czy był jakoś naprawiany, jest totalny wysryw tych serwisów iphone, bo to najprostszy w naprawie telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupują takie złomki i z 3ech robią jednego. Dlatego rynek IOS to wielkie gówno - nowe cholendarnie drogie, a używane prawie zawsze mają jakąś historię. Nie kupuj na
  • Odpowiedz
@Person96: za 1.5-2k to kupisz już XS bez problemu.
Ale moim zdaniem jeśli masz na uwadze baterię to nic niżej niz 11 pro się nie opłaca. Duży przeskok był pod tym względem od starszych modeli. Taki używany XS dnia średnio intensywnego użytkowania Ci nie pociągnie.
  • Odpowiedz
@Person96: ja bym chyba kupił nowy SE 2020, spokojnie w tej cenie powinieneś coś znaleźć, a nowy z gwarancją to zawsze będzie duży plus. W funkcjonowaniu dużej róznicy nie zaywazysz.
  • Odpowiedz
@poison101: @Person96: Mam Xa do sprzedania ;). Przesiadłem się na 12 i leży sobie w pudełku. Wymieniałem baterie niecały rok temu w iMAD właśnie ;). Gwarancji nie ma, bo już mu trochę upłynęło od nowości.
  • Odpowiedz
@DrenaszGang: 11 to w sumie to samo co 11 pro jeśli chodzi o baterię. Ale dla mnie brak OLED'a go przekreślał. Ogólnie masz rację, właśnie w tej generacji był przeskok co do baterii. Teraz mam 13 pro i znów jest na plus. W ciągu ostatnich 10 dni, tylko 2x przekroczyłem 50% zużycia.

@ks2m: a dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Person96: X przestali produkować w 2018 więc w najlepszym razie trafisz na 3letni egzemplarz. Wsparcie softu straci prawdopodobnie za 2 lata. Aparat już mocno niedzisiejszy. W skrócie - można brać, ale to nie będzie pełny experience ajfonowy.

Raczej bym dołożył i brał conajmniej 11 albo dobrego androida
  • Odpowiedz
@Person96: Jeśli już brać to Xs - mówię z doświadczenia, x cierpi na pare „chorób wieku dziecięcego” jak choćby problem z Face ID - a to co popsuli w X - w dużej mierze załatali w XS :)
  • Odpowiedz