Wpis z mikrobloga

Mirki prowadzac dzialalnosc niezarejestrowana (dropshipping, allegro) jjest szansa, ze jak przekrocze przychod 1400zl/ mies na powiedzmy 2-3k, to ktos sie pokapuje? Chce sobie dorobic na etacie, ale nieoplaca mi sie zakladac jdg, bo dochod jest duzo mniejszy niz koszta prowadzenia. #pracbaza #biznes #dropshipping
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siema_byku: no nie, nie będzie legit. Być może Cię nie skontrolują, ale nie zmieni to faktu, że będziesz prowadził niezarejestrowaną działalność w warunkach, w których powinieneś był ją zarejestrować (przekroczenie progów). To czy opłacisz podatek, czy nie, to jest osobna kwestia i ewentualnie osobne uchybienie, ale nie licz na to, że w razie ewentualnej kontroli US powie "no może i przekroczyłeś limity, ale przynajmniej odprowadziłeś podatek, pochwała" XD to tak
  • Odpowiedz
@blackmilk: po 5 komentarzach pozytywnych na allegro wysyła sie smartem, to tam koszty wysylki sa, ja pracuje w biurze i mam pare h wolnego czasu, takze polaczylbym etat z takim dorywczym biznesem
  • Odpowiedz
Nie pamiętam ale pewnie coś ponad 400zł zdrowotne i ze 100zł jakieś konto do samodzielnego księgowania. To w sumie wszystko i masz pełny legal. Kupujesz na fvat. odliczasz vat między kupnem i sprzedażą i tyle.
  • Odpowiedz