Wpis z mikrobloga

Mam taką radę dla tych co czekają na krach. Jeśli przyjdzie w końcu, to nikt z nas nie będzie wiedział o tym na tyle szybko żeby cokolwiek zrobić. A do tego czasu indeksy z dzisiejszego poziomu mogą być już daleko od tego co widzimy dzisiaj i przyszły krach może ich nawet nie liznąć. Dlatego akcjami nie robi się kółek. Akcje się trzyma bo około 90% historii giełdy to Bull market i nawet jak kryzys potrwa kilka lat to i tak nie warto sprzedawać ¯\_(ツ)_/¯ zwłaszcza z dużą stratą.
#gielda
  • 12
  • Odpowiedz
@unified_observer: no nie wiem w jaki sposób dywersyfikacja mogła uratować czyjąś skórę. Chyba tylko na zasadzie że się kupiło w #!$%@?ę losowych spółek i kilka z nich nie poleciało na łeb, na szyję. "Hura! Dywersyfikacja mnie uratowała!"
  • Odpowiedz
@unified_observer: nigdzie nie napisałem że nie jestem w stanie wymyślić takiej sytuacji. Nie jestem tylko w stanie sobie wyobrazić że ktoś się chwali taka sytuacja. Jeżeli ktoś pisze że dywersyfikacja w jego przypadku zadziałała, to trochę tak jakby napisac że "jestem debilem ale nie do końca".

Innym tematem jest dywersyfikacja terytorialna ale jej też nie jestem zwolennikiem o ile się nie prowadzi jakichś funduszy w których jednen zły kwartał finansowy może
  • Odpowiedz