Wpis z mikrobloga

#naukajezykow #niemiecki Dziwne uczucie, nigdy bym nie powiedział, ze język który został mi skutecznie obrzydzony przez lata szkoły, dziś będzie moim nowym sensem życia i będę #!$%@? po kilka godzin dziennie słówka na zmianę z niemiecka telewizją xdd Pozdrowki Mirasy, życzcie mi nieustającej motywacji do przynajmniej poziomu B2! :)
  • 75
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: Kupiłem zestaw fiszek od a1 do b2 razem z czasownikami i rekcją. Fiszki są mega wciągające i motywujące, gdy patrzysz na stos już przerobionych od razu łapie cie chęć na więcej xd Do tego przerobiłem z 1/3 podręcznika Bęzy, żeby kumac gramatykę i jednocześnie robię kurs z DW Nicos Weg. W międzyczasie podcast Slow German na Spotify i niemiecka tv, ogólnie przyjąłem odwrotna taktykę do tego jak uczyłem się latami
  • Odpowiedz
@UlfNitjsefni: ja tą polecam bo jeśli chodzi o budowanie słownictwa to nic lepszego nie znalazłem. Jak będziesz chciał kupić premium to poluj na ich stronie bo często robią promocje.
  • Odpowiedz
@DrFaithless: pochodząc z wsi z granica z Niemcami osłuchałem się ich aż nadto. I nie ma nic słodszego niż Niemka mówiąca w swoim języku ;D serio. Albo koleżanki które wychowały się w Niemczech i mówią po polsku z niemieckim akcentem.
  • Odpowiedz
@DrFaithless w gimbazie nienawidziłem niemieckiego, nic nie kumałem, nie potrafiłem się nawet przedstawić. XD w technikum trafiłem na taką kosę z niemieckiego, że za #!$%@? nie odpuszczała. Ledwo miałem 2 ale już coś kumałem i mniej więcej łapałem ten język na tyle, że chciałem przytryhardować i spróbować przez 4 lata nauczyć się na maturę i podjąć wyzwanie. Ale zaciążyła i trafiłem na typa co dawał 2 za samo bycie na lekcji i
  • Odpowiedz
@DrFaithless: obrzydzony = miałeś #!$%@? i się nie chciałeś uczyć, a swoje nieróbstwo argumentowałeś oporem przeciwko germanizacji? XD i pewnie jeszcze się na biedaka nauczycielka uwzięła :cc No ale viel Erfolg!
  • Odpowiedz
@DrFaithless: To jest problem w polskich szkołach, ze właśnie zamiast zachęcać do dalszej nauki i rozwoju to ci taki język obrzydza na lata przez #!$%@? nauczycielkę przelewająca swoje frustracje na uczniów, masę sprawdzianów i kartkówek stawiających tylko na gramatykę itp...
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Ja też ostatnio połknąłem bakcyla na naukę języków :d co prawda u mnie na tapet wylądował język włoski ale czerpię z tego masę przyjemności mam nadzieję że już na następne wakacje zabiorę się z moją lubą na Półwysep Apeniński i będę się mógł wykazać moim włoskim, a kto wie może i zostanę tam na dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powodzenia i wytrwałości w nauce!
  • Odpowiedz