Wpis z mikrobloga

będę wynajmował mieszkanie, umowa najmu okazjalnego, właścicielka chce notarialnego dokumentu dobrowolnego poddania się egzekucji - tu jest pytanie - na tym dokumencie trzeba podać adres pod którym zamieszkam, w razie gdybym nie płacił i musiał zostać wyrzucony. Czy muszę iść do notariusza z osobą która ma uprawnienia do lokalu którego podam adres czy jak to wygląda?

#pytanie #mieszkanie #wynajem #prawo #nieruchomosci #notariusz
  • 13
możesz stracić możliwość zamieszkania pod tym adresem po pięciu minutach od podpisania aktu notarialnego i nic ci za to nie grozi


@dinor913: a to już akurat zależy od umowy.

Czy muszę iść do notariusza z osobą która ma uprawnienia do lokalu którego podam adres czy jak to wygląda?


@p100cancer: zależy co macie w umowie, ale co do zasady wystarczy zwykłe oświadczenie tej osoby, że cię przyjmie do tego mieszkania swojego.
a to już akurat zależy od umowy.


@Adams_GA: co niby zależy od umowy, najpierw obowiązuje kodeks cywilny

i tak np. w umowie na czas określony możesz wpisać że jest miesiąc wypowiedzenia ale jak nie sprecyzujesz przypadków to zapis jest nieważny.

I tutaj właściciel też może zapisać że najemca ma obowiązek informować właściciela o utracie lokalu(też tak jest w kodeksie) w którym może zamieszkać ale nic mu za niedostarczenie takiego dokumentu nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dinor913: większej bzdury nie czytałem xD
@p100cancer: zależy jak chce wynajmujący. U mnie trzeba było podać na dokumencie adres i dane właciciela mieszkania, włącznie z peselem i nr dowodu. Z czymś takim idziesz do notariusza. Może być też tak, że właściciel poprosi o wypis z ksiąg wieczystych, żeby się upewnić, że adres i dane są prawidłowe.
gdzie masz bzdury?, wszystko możesz sam sobie sprawdzić


@dinor913: ok, to sprawdźmy:

Art. 673. [Terminy wypowiedzenia najmu]
§ 1. Jeżeli czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem terminów ustawowych.
§ 2. Ustawowe terminy wypowiedzenia najmu są następujące: gdy czynsz jest płatny w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące
@Adams_GA: > w wypadkach określonych w umowie.

@Adams_GA: no problem jest taki że sporo umów na czas określony jest wadliwe i nie mają tych przypadków, świadomie lub nie właściciele nie wspominają o tym a gdy chcesz dodać przypadki w których możesz zerwać umowę to robią problemy( ͡° ͜ʖ ͡°)

i ja o takim przypadku pisałem

normalnie, w umowie robisz zapis, że najemca zobowiązany jest np. co
i ja o takim przypadku pisałem


@dinor913: teraz zostałeś złapany na bzdurze którą napisałeś i się wycofujesz rakiem. To ja napisałem, że zależy od umowy, na co ty oburzony napisałeś że najpierw obowiązuje kodeks cywilny. Jak podałem Ci w jaki sposób można to uregulować, to już rura zmiękła. Nie interesuje mnie, że wiele umów jest źle skonstruowanych, dlatego też napisałem że zależy co jest w umowie.

Nie jestem pewny czy taki