Wpis z mikrobloga

@lobo: po prostu trzeć i jak schodzi to zwykły lepik?
@darek-jg: No właśnie nic nie śmierdzi, chociaż gościu który miał cyklinować i przymierzył się do szlifowania mówił że śmierdzi jak zaczął cyklinować.
@Quarel: chciałem cyklinować podłogę, ale jak to jest subit to rozważałem położyć na to nową podłogę. W sensie na te panele.
  • Odpowiedz
@lobo: ogólnie to odchodzi pod palcem, jest twarde i pęka jak zaschnięta farba. Zero zapachu. Ale włożyłem do szklanki z rozpuszczalnikiem i się nie rozpuszcza. Czyli subit?
  • Odpowiedz
@Helldorondo: Z tego co wiem są jakieś rozpuszczalniki do subitu, sprawdzić czy reagują i wtedy to tak 95% pewności :) a 100% to albo info od osoby która to robiła albo do jakiegoś chemika
  • Odpowiedz
@lobo: wiadomo zdrowie najważniejsze, cyklinowanie na pewno odpuszczę ale pytanie czy bezpiecznie można na to położyć szczelną podłogę i nie będzie żadnych konsekwencji długofalowych. Mam straszny mętlik w głowie :/
  • Odpowiedz
@Helldorondo: Wiesz jak położysz szczelną podłogę to pewnie nie będzie problemu, ale jeżeli ta podłoga jednak nie będzie szczelna, albo straci szczelność z jakiegoś powodu to istnieje ryzyko, że się będziesz podtruwał. Osobiście bym nie ryzykował wynajął sobie frezarkę do betonu to jakieś 200-300zł za dzień i to po prostu wyczyścił sam. To jest cienka warstwa więc szybko pójdzie i nawet masz duże szanse aby to w dzień zedrzeć. Tylko trzeba
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lobo: Subit się wchłania przez skórę i włosy. Te ekipy, które go usuwają, nie biorą tych cen zupełnie z dupy, bo mają profesjonalne środki ostrożności, żeby nikt raka nie dostał przez to.
  • Odpowiedz
@Helldorondo: @chaczapuri: @lobo: trochę mi to wygląda na robienie z igły widły.
https://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=25660CDD
Powyżej jest opisane, że jedynie wczesny subit mógł być szkodliwy, ale to i niekoniecznie.

Sam subit miał w najgorszym wypadku lakier który się ulatniał po miesiącu od położenia. A nowsza wersja z lat '90 była jeszcze mniej uciążliwa.

Jako, że nie ma on w sobie smoły ani substancji pochodzących z przeróbki węgla, to nie jest szkodliwy.
  • Odpowiedz