Wpis z mikrobloga

@Gregory960 cześć, ciekawe spojrzenie - kompletnie się z nim nie zgadzam, ale dowiedziałem się więcej o "rozumieniu" tych spraw przez innych.
Nie wiem w jakich okolicznościach zrobiono to zdjęcie, zwrócę jednak uwagę, że takie stanowisko niewiele da w sensie (nawet) pokazania czegoś. Gdyby (idąc za Twoim wpisem o 18-krotnie większym majątku) cennik wynosił np. 25 centów od mniejszości, a pozostali 10 dolarów, po całej akcji widać byłoby jakiś efekt - zainteresowanie "healthcare"
  • Odpowiedz
@Gregory960: Ty mówisz o rozwiązaniach rasistowskich, ja mówię o realnym problemie. Jeśli chcesz pomagać biednym, to pomagaj biednym, a nie tylko biednym z mniejszości. Wprowadzanie kryteriów nie związanych z pomocą jest dyskryminacją wykluczonych.
  • Odpowiedz
@Gregory960: Głupoty gadasz kolego ale nie chce mi się dyskutować bo dopiero wstałem. Tylko jedno powiem. Naucz się pisać bo oczy bolą, odmiana przez przypadki, mówi to panu coś, panie boczek? Komu? Czemu? Mniejszościom… om nie ą
  • Odpowiedz
nie mozesz byc dyskryminowany kiedy stanowisz 80% spoleczenstwa wraz z elitami.


@Gregory960: Tak? Jakoś na Kubie u Baptisty się dało xD

Po za tym, wróć do masek i je objaśnij, dlaczego ich nierozdawanie masek wszystkim, miało by cokolwiek zmienić, szczególnie w kraju, gdzie nie wszyscy biali wszystkich białych traktują jak białych, o wszelkiego rodzaju biedocie i "white trash" nie wspominając.
  • Odpowiedz
@strongBAD: no ale tak już było przecież, teraz się będą odkuwać do roku 2040 i robić to co biali w amerycerobili im a potem może się to uspokoi albo odbije znowu w drugą stronę. Ludzie mają tendencję do faworyzowania swoich. Swoją rodzinę, swoich znajomych, ludzi ze swojej firmy. Ludzi z którymi coś cię łączy, którzy są w twoim kręgu lubisz i faworyzujesz, często nieświadomie. Jak ktoś nie znasz i ma inny
  • Odpowiedz
nie mozesz byc dyskryminowany kiedy stanowisz 80% spoleczenstwa wraz z elitami.


@Gregory960: ? xd

Hutu w Rwandzie, stanowiący największą grupę etniczną, byli dyskryminowani i systemowo gnojeni przez mniejszość Tutsi, co doprowadziło do wojny domowej.

Większość szyicka w Iraku była prześladowana przez bojówki sunnickiej Al Kaidy al-Zarqawiego za przyzwoleniem Husseina.

Proletariat stanowiący większość społeczeństwa całej feudalnej Europy był przed setki lat systemowo dyskryminowany.

To, że wszystkie trzy przykłady skończyły się krwawo dla
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gregory960:

No wiec generalnie 300 lat niewolnictwa, redlining do lat 80 (czarni nie mogli wziac mortage na dom w bialej okolicy) i pelno innych rzeczy jak te.


Dziwne. Jak się lewakom mówi że w Polsce jest jak jest między innymi przez wojnę i 45 lat komuny to mówią że nie można patrzeć w przeszłość i trzeba iscdo przodu. To jednak tak nie jest????
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Johnny_Revolta: No wiec generalnie 300 lat niewolnictwa, redlining do lat 80 (czarni nie mogli wziac mortage na dom w bialej okolicy) i pelno innych rzeczy jak te. Wplynely na to ze czarni w Ameryce do teraz sa 18 razy bardziej biedni niz bieli, wiec naturalnie maja tez duzo gorszy dostep do healthcare ktora jest platna. I teraz, niektorzy ludzie chca w jakichs sposob neutralizowac te nierownosci na ktore czarne osoby zostaly
  • Odpowiedz
No wiec generalnie 300 lat niewolnictwa, redlining do lat 80 (czarni nie mogli wziac mortage na dom w bialej okolicy) i pelno innych rzeczy jak te. Wplynely na to ze czarni w Ameryce do teraz sa 18 razy bardziej biedni niz bieli, wiec naturalnie maja tez duzo gorszy dostep do healthcare ktora jest platna.


@Gregory960: Na tej samej zasadzie powinniśmy w Polsce dyskryminować Niemców? 123 lata zaborów, potem okupacja i wymordowanie
  • Odpowiedz