Wpis z mikrobloga

windows 7


@kapazgon: ok, to jest bardzo ważna informacja. Są dwa rozwiązania tego problemu - pierwsze to zmiana przeglądarki na Firefox, który prawdopodobnie nie korzysta z systemowego magazynu certyfikatów - jest szansa, że to pomoże ale nie gwarantuje. Cały problem polega na tym, że Windows 7 nie dostaje już aktualizacji i jeden z certyfikatów uległ już "przeterminowaniu".

Drugi sposób (który bym zalecał w tym przypadku) to skasowanie nieważnego certyfikatu i dogranie nowego. Będzie trochę pracy, ale myślę, że sobie
  • Odpowiedz
@SynuZMagazynu: zastosuj się do mojej porady - będzie działać. To nie kwestia Chrome tylko przeterminowanego certyfikatu w magazynie systemowym i braku nowych aktualizacji systemu od Microsoftu.

@mit-nick: po zastosowaniu się do instrukcji w moim komentarzu powinno być OK. Ewentualnie można spróbować przejść na Firefoxa, który ma (chyba...) własne certyfikaty, a nie te systemowe.
  • Odpowiedz
@mit-nick: no to tak jak napisałem wyżej - zastosuj się do drugiego sposobu, który też szczegółowo opisałem w tamtym komentarzu. Wtedy dalej możesz korzystać z Opery/Vivaldiego.
  • Odpowiedz