Wpis z mikrobloga

@bylemtam: Życzę powodzonka, ja ostatnio byłem w Polszy na weselu i te 4 dni wystarczyły by przypomnieć sobie czemu wyjechałem do tej Holandii ponad dekadę temu.
Współczuję ludziom którzy muszą w tym kartonie przeżyć jakoś
  • Odpowiedz
@bylemtam: mam niestety tak samo jal Ty... Nie potrafię kombinować w tym kraju dlatego padła decyzja o emigracji. Miała być szwajcaria ale język na razie nie puszcza więc padło na norwegie. Całe szczęście, że mam zawód związany z budowlanką a teraz jest wszędzie bum i szukają fachowców. Na upartego w norwegii odłoże z 12-13k na miesiąc. U nas moja żona zarabia tyle w 5 miesięcy...
  • Odpowiedz
@Oszukistaaa: 13k PLN odłożysz co miesiąc jak będziesz mieszkał w namiocie i żarł trawę typie. W NO fajnie się zarabia ale w budowlance nie odłożysz 13k PLN miesięcznie. Wiem bo byłem tam 8 lat.
  • Odpowiedz
Tutaj nie da się żyć. Już przesiąkłem tym polskim jadem i mam dość. Muszę wyjechać do spokojniejszych ludzi, bardziej uprzejmych.


@bylemtam: To nie Polska jest problemem, a środowisko, w którym się tutaj obracasz ;-))
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pisak17: XD głównie przez to auto wyjeżdżam, całe oszczędności zjadło. 1.0 ecoboost. Przy 180tys poszedł rozrząd w trasie. Silnik regeneracja. Po 7tys poszła głowica. Pękła przy kolektorze wydechowym. Po jakiś 500km poszedł wysprzeglik... Może po prostu trafiłem na taki model i był zajechany przez poprzedniego właściciela, nie wiem... Tak czy siak mega fajne auto, w trasę i po mieście.malo pali tak koło 6 w trybie mieszanym. Wygodne jest i fajne zegary
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@a__s: pewnie tak. Ale mając porównanie jak np załatwia się sprawy w urzędach zagranicą, a tutaj to jest ziemia a piekło.

Ludzie są spięci. Nerwowi. Smutni. Powiesz dzień dobry w sklepie to dziwnie się patrzą na ciebie. Jest źle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bylemtam: jeśli kupiłeś ten silnik po regeneracji, to powinien mieć gwarancję która pokryje taką naprawę głowicy.

Ogólnie to głośno mówi się że rozrząd w tym silniku wymaga częstszej wymiany, niż mówił to producent, szkoda że żaden mechanik Ci tego nie powiedział.

A wysprzęglik mógł po prostu paść przy takim przebiegu i tyle.
  • Odpowiedz
@bylemtam: ja nie wiem gdzie wy #!$%@? mieszkacie, że na "dzień dobry" ludzie się dziwnie patrzą ¯\_(ツ)_/¯ Ostatnio musiałem załatwiać po urzędach sporo papierków do budowy domu, dzwoniłem, pytałem itd. Naprawdę byłem zaskoczony, ale pozytywnie obsługą i serdecznością urzędników. Fakt, czasem znajdzie się jakiś buc, ale bez przesady .
  • Odpowiedz