Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć. Sprawa w kwestii rozwoju i ostatnio często poruszanego przebranżowienia. Pracuję w korpo w magazynie. Nie wiąże z tą pracą jakiejś przyszłości, byle taka na przetrzymanie. I teraz tak. Jedyną opcją dla mnie jest awans w strukturach tej firmy. Nie mam doświadczenia aby dostać innego typu pracę poza murami tej firmy. Jedynie tylko do kolejnego magazynu...Awans jest możliwy tudzież do zakupów lub sprzedaży. Inne gałęzie to są typowo techniczne stanowiska. Jednak logistyka w samej sobie nie jest dla mnie atrakcyjna. Bardziej chciałbym wejść w świat IT. Tak wiem kolejny ( ͡° ͜ʖ ͡°) programować nie umiem itd więc myślę że mógłbym jedynie zacząć od Supportu z moją podstawową wiedzą. To korpo byłoby najodpowiedniejsze bo pewnie bez doświadczenia do innych firm mnie nie wezmą. Czy to w ogóle dobry pomysł iść i zaczynać od help desk? Z jakich dziedzin się nauczyć aby być przygotowanym na ewentualną wewnętrzną rekrutację. Niestety nie znalazłem żadnego archiwalnego ogłoszenia aby wiedzieć w co uderzyć. Pracujemy na SAP. Widziałem kiedyś że coś robią z użyciem Power Shella. Ale co dalej ? I załóżmy że się uda. Jak wtedy kierować swoim rozwojem aby choć więcej niż te 3-3,5k netto dostawać bo pewnie tam w helpdesku więcej nie dadzą? Ktoś przechodził podobną ścieżkę w korpo ?

#pracait #praca #korpo #korposwiat #helpdesk #supportit #magazyn #przebranzowienie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617a1d0d0c44dc000ab17cbf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 10
  • Odpowiedz
że mógłbym jedynie zacząć od Supportu z moją podstawową wiedzą. To korpo byłoby najodpowiedniejsze bo pewnie bez doświadczenia do innych firm mnie nie wezmą. Czy to w ogóle dobry pomysł iść i zaczynać od help desk? Z jakich dziedzin się nauczyć aby być przygotowanym na ewentualną wewnętrzną rekrutację. Niestety nie znalazłem żadnego archiwalnego ogłoszenia aby wiedzieć w co uderzyć. Pracujemy na SAP. Widziałem kiedyś że coś robią z użyciem Power Shella. Ale
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak realnie pomysl z jakiego powodu korpo mialoby chciec takiego transferu z magazynu do IT? Przeciez maja na rynku studentow kierunkow okolo IT ktorzy chetnie do nich przyjda, albo nawet beda woleli innego korpo ludka z innego dzialu ktory chce sie przebranzowic, ale wie juz jak wyglada praca w korpo, zna jakies procesy itp. Szczerze to jestes ostatni w kolejce. Juz wiecej szans bys mial(chociaz i tak male) gdybys
  • Odpowiedz
NiewidomaTowarzyszka: @seniorwykopek: @AnonimoweMirkoWyznania: @borjaki: Studia mam z zarządzania. Jedynie kurs wtedy jakiś IT no ale te boot campy są wszystkie z programowania. To co jedynie pozostaje mi awans w strukturze logistyki? Nawet do helpdesku w I linii nie mam szans ? Albo może coś szukać z wdrożeniem systemów magazynowych w innych firmach? Tutaj pojęcie procesów mam.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Na 1linie bez expa masz szanse jak znasz angielski bdb, + jakiś drugi język. Wtedy takie np.capgemini cię może przytulić. Chociaż z jednym językiem też możesz atakować. Żeby być wdrozeniowcem to trzeba mieć najpierw expa w IT,bo cię klient zaora na starcie. W logistyce praca słaba,wieczna nerwówka. Zapisz się może do jakiejś wieczorówki technik informatyk, lizniesz pare obszarów i zobaczysz co cię zainteresuje,bo it to mnóstwo specjalizacji.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: próbuj się zaczepić do jakiejś pracy biurowej, nawet gorzej opłacanej niż magazyn. najlepiej jakbyś miał styczność z jakimiś systemami TMS/WMS. znam trochę ludzi co od pracy na podłodze skończyli w szeroko rozumianym IT - może nie jako kuce 15k ale jacyś PM, PMO, analitycy, super userzy, konsultanci, wdrożeniowcy

pomyśl o inwestycji w jakiś cert albo podyplomówkę, ja z operacji przebranżowiłem się w wieku 30 lat - da się zrobić.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

awans jest możliwy do zakupów lub sprzedaży

studia mam ze zarządzania


Zakupy zawsze dobry początek do pracy w e-commerce. Sprzedaż też jest jakimś punktem zaczepienia, żeby dalej się rozwijać, mając doświadczenie tam, prędzej znajdziesz kolejną pracę biurową, niż magazyn-> IT. Tym bardziej, jak masz studia ze zarządzania i ogarniesz jakieś kursy, a później liderskie stanowisko w miarę upływu czasu, w międzyczasie jakieś szkolenia ze zarządzania i git. Można i dobić do menago czy PM, jak
  • Odpowiedz
W jakimś SSC typu Capgemini itp to wystarczy umieć pisać by dostać na support robotę. Pracy dużo, za to pensja średnia, ale jak pokażesz ze coś więcej umiesz to łatwo awansować
  • Odpowiedz