Wpis z mikrobloga

Chcę wyrazić swoje rozczarowanie naszym społeczeństwem. Dzisiaj z bólem odkryłam, ze mojego ulubionego supermarketu oszą, zniknęła jedyna ekologiczna alternatywa dla papierow toaletowych, mianowicie papier neo. Jako jedyny byl zarazem szary, z makulatury i bez foliowego opakowania. Bylo to dobre, wydajne opakowanie (nie ze rolka ma trzy listki na krzyż, a ja musze kupowac jakies smieszne opakowania po 24 rolki, zeby nie kupowac co dwa dni), dobrej jakosci szarego papieru.

Oznacza to, tyle, ze nie bylo nań popytu. A to z kolei oznacza, ze nasze spoleczenstwo nie ma najmniejszego zamiaru dbać o ekologię i zdrowie nasze i innych stworzeń. Nie obchodzą go zwierzęta, ktore od tej folii giną. Nie obchodzą go problemy z płodnością, ktore w sa w duzej mierze spowodowane wszechobecnością plastiku. Nie obchodzi ich niemożliwość rozkladu tej folii. Ważne za to jest by ludzka dupa miala pelen komfort. Zeby ludzkie gowno otoczyl mięciutki, bieluski, pachnący rumiankiem papier i, zeby ten papier byl szczelnie zapakowany, bo przeciez dupa musi miec sterylne warunki bytowania.

Ja jeszcze rozumiem produkty żywnościowe, bo jednak nie ma za dużo alternatyw, aby zaobiec psuviu sie niektorych produktów, ciezko latac do sklepu z piecioma pudelkami na szynke i mieso. Ale #!$%@?, sięgnąć po szary papier, ktory se stoi zaraz obok bialego, to żaden wysilek. Nie kosztuje wiecej niz ten bialy, jak to jest z ekologiczną żywnością. No nie ma absolutnie żadnego powodu, zeby po niego nie sięgać. To jest szczyt samouwielbienia czlowieka przez siebie samego.

Jak ma być na tym swiecie znośnie? To nasze wybory maja znaczenie. To my tworzymy popyt. To wybory codzienne kazdego czlowieka tworza nasza rzeczywistość. Straszne rzeczy, klimat, zamknac kopalnie, biedne zwierzątka, brzydkie miasta. A potem idziecie do sklepu po Velvet w plastiku. Takich produktow, można wymieniac mnóstwo. Teraz ja tez juz nie mam wyboru.

#gorzkiezale #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie
  • 61
@Przepoczwarzenie podejrzewam że może to mieć związek z tym że zwykły papier jest przyjemniejszy. Ja osobiście używam papieru białego (ale staram się go kupować w opakowaniach papierowych a nie plastikowych) i mokrego papieru. Po takiej kombinacji czuje się po prostu bardziej komfortowo ¯_(ツ)_/¯
@Przepoczwarzenie: przecież papierowe opakowania i torby maja znacznie większy ślad węglowy niż plastikowe przez magazynowanie i transport xD
Tworzywo sztuczne jest najlepsze do recyklingu, argumenty „hur dur plastik” można sobie o kant dupy rozbić
To nie opakowania tworzą śmieci, to ludzie, którzy wrzucają je do zmieszanych zamiast do recyklingu