Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki. Mam na oku działkę nieuzbrojoną. Działka na odludziu, do prądu jest około 350 metrów (tam ma stać transformator). Rodzinka mnie nastraszyła że koszt pociągnięcia takiego kabla to dziesiątki tysięcy złotych. Sam wertując artykuły i cenniki dochodzę do innych wniosków ale nie mogę ich potwierdzić o tej godzinie z energetyką.

To jak to będzie? Czytam że za każdy kW przyłącza jest opłata około 60zl, przy 20 kW wychodzi 1200 oraz dodatkowa oplata za metr kabla powyżej 200 metrów około 25 złotych. To jedyne opłaty? Kto płaci za pociągnięcie tego kabla w ziemi, to inwestycja energetyki? Dodam że na tych 300 metrach długości jest jeszcze 6 innych działek i pewnie chętnych do przyłącza oraz że rzeczona działka jest ostatnią w "linii". Czekanie na to to pewnie z rok?

#budujzwykopem
  • 12
  • Odpowiedz
@lubie_rude:
Czy będziesz płacił dodatkowe koszty za przyłącze powyżej 200m to zależy jakie zostaną Ci wydane warunki przyłączenia, możliwe, że potraktują ten kabel jako rozbudowę. Budowa linii kablowej i postawienie złącza to zakres prac przedsiębiorstwa energetycznego i oni za to płacą. Cała procedura może trwać koło roku.
  • Odpowiedz