Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie narzędzia do rekrutacji programistów?

Rozważamy w firmie Coderpad albo Codility... głównie chcielibyśmy mieć dostęp do wspólnego IDE, nie wiem w sumie co jeszcze ciekawego oferują te platformy.

uprzedzam pytanie google docs i tym podobne są blokowanie, tool ktory wybierzemy najpewniej nam odblokują ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie #korposwiat #pracait #rekrutacja #programista15k
  • 19
  • Odpowiedz
@FantaZy: LeetCode/Codility, tylko licz się z tym że odsiejesz 80% Seniorów, a zyskasz 20% Juniorów, bo Seniorzy nie robią sortowania binarnego przez drzewo macierzyste przed rozmową o pracę
  • Odpowiedz
@FantaZy: https://www.jetbrains.com/code-with-me/

Codility nie polecam. Używałem do rekrutowania i sam tak byłem rekrutowany. Zdradzę Ci tajemnicę poliszynela jak było u mnie w firmie. W większości zadań algorytmicznych nie doszukałem się rozkładu normalnego wyników: albo ktoś miał zero, albo ktoś miał maksymalną liczbę punktów. Tak było u mnie w firmie. Miałem podgląd do wyników z wszystkich zadań i rekrutacji na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Na rozmowie bardzo szybko przechodziliśmy do czyjegoś
  • Odpowiedz
@FantaZy: Nie róbcie tego, jeśli rekrutujecie kogoś ponad juniorów. Zwykłe udostępnianie ekranu jest najlepsze.
Ludzie którzy pół życia spędzili na programowaniu często pracują w mocno spersonalizowanych środowiskach/edytorach, które wypracowali przez lata tak żeby klepać kod jak najefektywniej, a Wy chcecie ich oceniać przez to jak pracują w jakichś śmiesznych webowych edytorkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czym różni się senior od juniora po za tym że junior jest bardziej zmotywowany doctrgo by umieć pisać? Senior ma gadać jak senior, end to end rozwiązania, komunikatywność, risk management. Ma być problem solverem a nie coderem i nie oszukujemy się, że ma to robić z głowy, szukanie w google patternu, rozwiązania to też jest umiejętność seniorska. Temat rzeka...
  • Odpowiedz
@lanah1906: @59b862cef4: @rm_w: robimy dość mocno złożony back-end z dość sporym dlugiem technicznym + całość bangla na produkcji. CRUDowców nie potrzebujemy. Kogoś kto będzie opowiadał bajki o designie i wodotryskach też nie koniecznie potrzebujemy bo aplikacja jest dość prosta. Potrzebny ktos kto potrafi czytać kod, nie zgubi się w spaghetti.. wydaje nam się, że jakieś algorytmiczne zadanie to akurat dobry test. Poza tym nie dajemy tych
  • Odpowiedz
Ludzie którzy pół życia spędzili na programowaniu często pracują w mocno spersonalizowanych środowiskach/edytorach, które wypracowali przez lata tak żeby klepać kod jak najefektywniej, a Wy chcecie ich oceniać przez to jak pracują w jakichś śmiesznych webowych edytorkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@59b862cef4: exactly, otwieram browser a tam nie ma code completion, moich snippetów, flychecka, moich keybindingów ustawionych a jak jeszcze wcisnę zły klawisz to się tab
  • Odpowiedz
to jak się dzisiaj rekrutuje Seniorów i sprawdza, że to są faktycznie Seniorzy?


@FantaZy: no mnie np mieliła firma pytaniami o producer/consumer z live codingiem dodając coraz więcej problemów i patrząc jak je rozwiązuje i o jakie informacje się pytam, czyli bardziej test z architektury tworzenia nowego rozwiązania. + czysto techniczne talki o bardziej tematyce pracy, czyli tutaj to była java i gc.
  • Odpowiedz
@FantaZy: Mnie rekrutowali tak, że albo dostawałem proste zadanie do zrobienia to robiłem na gita.
Albo jak firma chciała mi dać kod to dawała mi linka do gita, a ja udostępniałem ekran
A jak o czymś była mowa i chciałem pokazać na kodzie to udostępnianie ekranu plus opcjonalnie presentation mode w idei. I od razu widzisz czy masz do czynienia z prosem z ciemnym motywem, czy z lamusem z jasnym
  • Odpowiedz
@FantaZy:

Potrzebny ktos kto potrafi czytać kod, nie zgubi się w spaghetti

wydaje nam się, że jakieś algorytmiczne zadanie to akurat dobry test

CRUDowców nie potrzebujemy

aplikacja jest
  • Odpowiedz
@Boska_Klaudia: Zamknięcie karty to właśnie u mnie standard w takich sytuacjach bo mam odruch z vima wciskania Ctrl+W do usuwania ostatniego słowa, a w Firefoxie to jest skrót zamknięcia karty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz