Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Little_Juice: XD, zróbcie protest w poniedziałek rano, żeby Jaca nie mógł dojechać do pracy to może zrozumie ale w sobotę to można co najwyżej turystów #!$%@?ć
  • Odpowiedz
  • 1
@greedy_critic widać ni wpisz jaki #!$%@? u normalnych ludzi codziennie dojeżdżających do pracy powoduje polityka jacy. Życie to co więcej niż chalnie studenciaków po knajpach w rynku.
  • Odpowiedz
@Igbt XD

Szczególnie w tym mieście z jego gęstością zabudowy to faktycznie wszędzie masz blisko i w promieniu kilometra.

Jedna strona to powaleni samochodziarze którzy by najchętniej wjechali do sklepu autem. Druga to aktywiści którzy wierzą w to, że wszystko załatwisz na piechotę w tym mieście albo komunikacja miejska.

Prawda jest taka, że to miasto komunikacyjnie w dobie obecnych remontów jest gownem dla wszystkich. Bez obwodnic, bez komunikacji, bez planu na
  • Odpowiedz
  • 6
@Igbt to poruszaj się na nogach z obrzeży/sypialni miasta , na pieszo odstaw dzieci do przedszkola potem do szkoły a następnie dojedz do pracy we Wrocławiu to pogadamy. Tu chodzi o to ze przez politykę ratusza przejechanie 7 km samochodem trwa 30-40 minut tylko przez bzdurne rozwiązania i brak logicznych inwestycji. Nie bój się nikt Ci do rynku nie chce samochodem wjeżdżać.
  • Odpowiedz
@Igbt: uogólniłeś w 2 stronę, to tez pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo raczej nie jest problemem przejść 1 kilometra, ale jak już chce się gdzieś autem podjechać, to jest problem. A jak się dodatkowo ma przykładowo dzieci, psa, cokolwiek i trzeba z tym przejechać z punktu a do punktu b, to tez czesto komunikacja jednak nie jest najwygodniejszym rozwiążaniem - ostatnio też i nie najtańszym.
  • Odpowiedz
  • 12
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain bo polaryzacja opinii jest najbardziej chwytliwa i tak działają nasi lokalni aktywiści którzy krzyczą najgłośniej.
A to że praktycznie żaden kierowca nie pragnie wjeżdżania do rynku lub ścisłego centrum, a przez brak kompletnych ringów/obwodnic są przez to zmuszani to rzecz dla nich nie pojęta...
  • Odpowiedz
@sEB-q: ale wiesz, że dzieci do szkoły mogą same jeździć/chodzić?
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Z psem na spacer samochodem? XDDD

Sorry panowie po prostu jesteście leniwi i wam się nie chce
Ja się codziennie miotam między samochodem, a rowerem/zbiorkomem i jeszcze nigdy ze względu na korki w tym mieście nie zdecydowałem się na auto. Słodko to wyglada jak sobie przejeżdżam mijając korek na Facie codziennie i to zawsze w tych samych
  • Odpowiedz
@Igbt: lekarz, weterynarz, przychodnia i takie tam, panie iksDeee. Dziecko w wieku 6-7 lat czasem słabo puszczać same przez miasto. I mijasz sie z prawdą, bo od x lat przed covidem pracowałem w rynku i za każdym razem dojeżdzałem zbiorkomem lub wracałem sobie spacerem, bo branie auta byłoby overkillem tam. CO nie zmienia faktu, ze nie zawsze jazda zbiorkomem wrocławskim jest rozwiązaniem i w pełni rozumiem, że niektory wolą wciąż
  • Odpowiedz
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Wiadomo codziennie jeżdżę z psem do centrum, by zostawić go w przedszkolu. Poproszę autostradę do rynku i to minimum 8 pasów w każdą stronę
Miasto nie jest z gumy i nie wyburzysz połowy miasta, by spełnić swoje fantazje o ruchu w te i nazad bez korków (dodatkowo zawalisz kolejną ulice „pod korek”)
  • Odpowiedz
@Little_Juice: Ja mam pytanko: czy poza narzekaniem jest w tym protescie jakas propozycja? Jakis wykonywalny pomysł który usprawni ruch? Czy likwidacja buspasa np. zwiekszy plynnosc ruhcu czy czas przejazdu?

Obecnie prowadzone są projekty które usprawniaja komunikacje miejska (2 duze inwestycje tramwajowe) do dtego remon torow i nowa droga na wielka wyspe.

Popatrzmy na budzet Wrocławia i pieniadze na inwestycje drogowe - i zpaytajmy
Gdzie jest dyskriminacja? Czy infrastruktura piesza i rowerowa ma
  • Odpowiedz
@Igbt weź już te japę zamknij, bo #!$%@? tylko. Jestem trenerem, chodzę, biegam, jeżdżę na rowerze, jeżdżę komunikacją, jeżdżę hulajnogami miejskimi i rowerami miejskimi. Tylko, że do pracy muszę jechać autem, bo mam #!$%@? w bagażniku sprzęt który waży ze 100 kilogramów. Ty mi to weźmiesz na plecy na rowerze? Transport musi być zrównoważony czyli taki ze jeśli jest miejsce to trzeba zastosować rozwiązania najlepsze dla wszytskich. Ścieżka rowerowa, szerokie chodniki,
  • Odpowiedz
@lothar wielokrotnie na tym tagu były już konkretne, rozbudowane propozycje jak odkorkowac Wrocław w przeciągu kilku lat. Jak Ci się nie chce szukać to ci znajdę i przekleję. Zamiast tego dostajemy fanaberie Jacy.
  • Odpowiedz