Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#remontujzwykopem
Montowałem listwy przypodłogowe na piankę montażową i za dużo mi się jej nasrało. Jak wyschnie to będzie to można bez problemu zeskrobać z polakierowanej podłogi i farby lateksowej na ścianie? Czy jakimiś środkami chemicznymi?
  • 18
Jest chemia do zdejmowania pianki


@Kulek1981: i działa na świeżą piankę. Zaschnięta tylko mechanicznie.

@NaopaK: skąd w ogóle pomysł, by listwy na piankę kleić, przecież to było do przewidzenia, że to się tak skończy. Tyle w sklepach jest klejów montażowych, do wyboru do koloru...

Z podłogi delikatnie czymś zeskrob i po prostu wypoleruj jakąś pastą ścierną, trochę roboty będzie, ale da radę. Ze ściany chyba najprościej będzie zeszlifować papierem ściernym
@Jarek_P: Bo nigdy tego nie robiłem i widziałem że poprzedni właściciel mieszkania zategował to na piankę, więc myślałem że to właściwy sposób.
A framugi od drzwi na piankę mogę przymocować czy też nie?
@NaopaK: framugi - jak najbardziej tak (a różnica polega na tym, że przy framugach masz zwykle między framuga a ścianą szczelinę, pustą przestrzeń, którą trzeba czymś wypełnić), tylko znów nie przesadź, bo będzie potem płacz. Piankę dozuj bardzo ostrożnie i tak, by wypełnić szczelinę może do połowy, reszta wypełni się sama w miarę tężenia pianki. A niezależnie od tego, kup szeroką taśmę malarską i framugę po prostu oklej. Wydasz kilkanaście złotych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jarek_P: Ja zdejmowałem nią twardą piankę. Mechanicznie zrywasz co się da, potem nakładasz pastę i czekasz chwilę. Zmywasz co się rozpuściło i ponawiasz. Niekiedy piana poleci na drzwi i trzeba je potem czyścić.