Wpis z mikrobloga

Witam. Chciałbym się doradzić czy mój dermatolog przepisał mi odpowiednie leki. Kilka miesięcy swedziala mnie głowa oraz lekko przerzedziły mi się włosy na górze głowy (lekkie zakola miałem zawsze). Dermatolog przepisał mi Alpicort (2xtyg) oraz Minovivax 5. Stosuje już prawie miesiąc, swędzenie praktycznie zniknęło niestety włosy nagle zaczęły wypadać na potęgę. Miał ktoś podobny problem? #lysienie #zakola
  • 9
@mroz1: 5x tyg to jakieś dziwne dawkowanie, minoxidil zaleca się aplikować 2x dziennie po 1ml. Nadmierne wypadanie włosów po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji jest czymś normalnym - włosy w fazie telogenu wypadają i odrosną od nowa.
@herek22 na oko zdiagnozowała łojotokowe zapalenie skóry. Właśnie dlatego uznałem, że zasięgnę opinii na Mirko bo po przeczytaniu kilku wątków uznałem, że moje dawkowanie minoxodilu jest nietypowe. Ogólnie tak jak przed kuracja nie widziałem osobiście żadnego przerzedzenia włosów tak teraz jestem załamany i nie wiem co dalej robić.
@mroz1: jest taki youtuber Alex który walczył z łysieniem i opowiadał, że brał finasteryd i chyba minoxa i mimo to włosy dalej mu się przerzedzały, finalnie jako przyczynę znalazł "scalp inflammation" i dopiero wyeliminowanie stanu zapalnego skóry pomogło mu odzyskać włosy