Wpis z mikrobloga

"Wszystko jest dobre do czasu"
Powiedzenie stare a jakże prawdziwe. Oglądałem filmik i co mnie wpierw zaskoczyło to brak lekarza, ponieważ to on powinien stać obok sędziów. Na filmie widać wyraźnie że po pierwszym otrzymanym ciosie Walusiowi drętwiały już nogi - jeżeli sędzia kontynuuje tylko i wyłącznie na podstawie kciuka w górę przez zawodnika to już samo świadczy o dość niskim poziomie sędziego. Zwróćcie uwagę np na boks, po otrzymanym nokdaunie czy nawet po widocznej kontuzji oka, sędzia natychmiast przerywa walkę i co robi? Wzywa lekarza by ten ocenił stan zdrowia pięściarza, czy jest zdolny do dalszej walki. Nawet w sztukach walki dzieją się takie rzeczy i jest to na porządku dziennym.

Dla przypomnienia ratownik medyczny =/= lekarz specjalistyczny. I proszę obejrzcie raz jeszcze filmik i zobaczycie że jest tylko ratownik medyczny + 2 gości z zabezpieczenia medycznego (prawdopodobnie tylko po kursie KPP), który również sam posiadam ;)
#punchdown
  • 9
Zwróćcie uwagę np na boks, po otrzymanym nokdaunie czy nawet po widocznej kontuzji oka, sędzia natychmiast przerywa walkę i co robi?

No to prawda, tylko - nie broniąc punchdown, bo już nie raz krytykowałem uderzanie podstawą ręki i sędziowanie na youtube - w boksie również nie brakowało przypadków śmiertelnych, czy nawet przypadków wypychanych rękawic i walki do niemal oślepnięcia zawodnika. Jest to coś wypracowane latami.
Zwróćcie uwagę np na boks, po otrzymanym nokdaunie czy nawet po widocznej kontuzji oka, sędzia natychmiast przerywa walkę i co robi? Wzywa lekarza by ten ocenił stan zdrowia pięściarza, czy jest zdolny do dalszej walki


@PepeHandss: to my chyba inne walki oglądamy, ale twierdzenie, że po nokdaunie wchodzi lekarz to jakaś abstrakcja. włącz chociażby https://www.youtube.com/watch?v=6g_eLtpJTM4 . gdzie tu masz lekarza wbiegającego po każdym liczeniu? Zawodnicy są tak samo podłączeni jak ci