Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Motomirki, padł mi samochód i muszę kupić nowy. Przede mną być może przejście na B2B, ale nic pewnego.

Jaką opcję polecicie i dlaczego? Leasing konsumencki? Szukać używanego samochodu? Może poczekać na rozwiązanie tematu B2B i wziąć leasing firmowy?

Dodam, że auto jest mi potrzebne, więc też nie chcę szczególnie długo czekać. Dzięki!

#pytanie #samochody #motoryzacja
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigger: no racja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Budżet myślę, że ok 40k na start (jako miękka granica). Rocznie robię ok 12k km. Większość po mieście, zdarzają się trasy, ale zazwyczaj go w granicach 150km w jedną stronę
@sayda: dowiedz się jaki jest minimalny czas prowadzenia DG do uzyskania leasingu firmowego, bo może będziesz musiał poczekać z zakupem na firmę.
@sayda: Odnośnie używanego samochodu ceny obecnie w większości przypadków mocno odstają od normalności, jeżeli cena jest ciekawa to przeważnie coś tam z autem się działo albo dzieje. Zamówić dziś samochód to kwestia 3 - 8 miesięcy, tak na prawdę czas oczekiwania bardzo zależy od tego czego szukasz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@taki_typa: @vanitydomain na ryczałcie nie można odliczać, tak? Jak patrzyłem tak na szybko (nie znam się niestety) to na pierwszy rzut oka wyglądało, że leasing na firmę i tak ma lepsze warunki od leasingu konsumenckiego. Czy w dalszym ciągu miało by sens brać leasing na firmę na ryczałcie zamiast konsumenckiego? Albo zamiast kupować czegoś używanego?
@sayda: Lizing konsumencki. Bo proste. Jak weźmiesz na firmę, a będziesz używał prywatnie, to w przypadku kontroli US może się nieprzyjemnie skończyć. Podkreślam: Może nie musi
@matnos: Zależy gdzie, ja sprawdzałem grupę VW i Toyotę. Wszystko odbyło się na zasadzie deklaracji. Chyba mnie jeszcze w bik’u sprawdzili (VW) i to wszystko. Szybko, sprawnie i bezproblemowo.
@LordAxe82: ale wiesz, że jak bierzesz na firmę, to jest coś takiego jak użytek mieszany i można wtedy korzystać z auta do celów prywatnych?
Leasing się najbardziej opłaca. Bo jak dobrze ustalisz warunki, to Ci wyjdzie finansowanie 101-104%