Wpis z mikrobloga

#uk

Krótkie tlo
W PL gównostudia potem wyjazd do UK. Zacząłem od minimalnej ale powoli w górę i siedzę w biurze za 25k nie jest najgorzej.
Chciałbym pójść w górę i poza Excelem który wystarcza w tym co robię chciałbym ogarnąć SQL i może Pythona (szukam pracy jako planner, może jako analityk w biznesie i tego widzę szukają w ogłoszeniach).
Możecie jakiś kurs który dałby mi skille ale i papier? Wiem że w pracy wyjdzie i tak czy ogarniam ale na rozmowie będą pewnie wymagać kwitów, myślę też o jakiś studiach/kursie "business analytics albo data analist" ale nie wiem czy gra warta świeczki.
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@marekrocki: robiłem dwa lata temu mastera z business analysis and consulting, wiedzą przydała się średnio ale samo MSc trochę jednak daje. Może mnie zhejtuja ale ja polecam programy placement typu fdm/grayce/newtyne gdzie jesteś kontraktorem w jakiejś firmie za mniej więcej 25 a potem po 2~ latach z reguły przechodzisz do nich na permanent
  • Odpowiedz
@marekrocki: na udemy są czasami nawet darmowe. Możesz też sprawdzić code academy, tam fajnie podstawy są rozpisane i można przećwiczyć wszystko bez samodzielnej konfiguracji potrzebnego środowiska
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marekrocki: kursy w 90% nie są warte świeczki. Business analyst i data analyst a później ewentualnie data science/engineering z pythonem to w sumie różne rzeczy, zdecyduj która cię bardziej interesuje. Przeszedłem dokładnie taką ścieżkę włącznie z gównostudiami w Polsce ʕʔ
  • Odpowiedz