Wpis z mikrobloga

@korpoRator: jak byłem mały to wiedziałem że nie wsadza się nic metalowego do gniazdka bo pizgnie prąd. Więc wziąłem gwoździa, włożyłem gwoźdz do lufy plastikowego pistoletu i w taki sposób włożyłem gwozdzja do gniazdka. Pech chciał że gwoźdz został w gniazdku. Nic nie myśląc, wyjąłem go ręką - nie wiem jakim cudem przeżyłem.
Wtedy nauczylem się że oprócz nie wkładania metali do gniazdek nie można tez ich wyciągać gołą ręką xD
@korpoRator: wy wszyscy jestescie kurła niedorozwinieci xD po pierwsze - w instalacji sa roznicowki - zanim gowniaka porzadnie #!$%@? to wylaczy napiecie, po drugie 230volt to jeszcze nie smierc, nawet dla smierdziela. Jesli o tym nie wiesz to predzej Ty sobie krzywde zrobisz przy czyms niz Twoj gowniak bo to sa #!$%@? podstawy. Lepiej zabezpiecz w garazu gniazdko silowe co to Twoj stary na spolke ze szwagrem pociagneli cyk fuch z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korpoRator: wy wszyscy jestescie kurła niedorozwinieci xD po pierwsze - w instalacji sa roznicowki - zanim gowniaka porzadnie #!$%@? to wylaczy napiecie, po drugie 230volt to jeszcze nie smierc, nawet dla smierdziela. Jesli o tym nie wiesz to predzej Ty sobie krzywde zrobisz przy czyms niz Twoj gowniak bo to sa #!$%@? podstawy. Lepiej zabezpiecz w garazu gniazdko silowe co to Twoj stary na spolke ze szwagrem pociagneli cyk fuch z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korpoRator: zależy jakie gniazdko. Jeśli takie z prl to tak. Źródło: ja w wieku trzech lat. Do dziś pamiętam jak mnie trzepnęło.

@boryspo: takie z zabezpieczeniami. To się chyba nazywa "przesłona styków"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korpoRator:

są gniazdka z zabezpieczeniem przed włożeniem czegoś tylko w jedną dziurkę, żeby móc wsadzić wtyczkę, trzeba równomiernie wkładać ją w dwie dziurki naraz.

@janusz00: o takie mam. Wyczytałem, że to się "przesłona styków" nazywa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mgr_rybak: wkładałam nie raz kombinerki do gniazdka żeby pokazać innym jak można efektownie wyje rozłączyć zabezpieczenia nadpradowe

Nie dalej jak przed wczoraj łączyłam do płytki dwa przewody złączem coś jak ark ale można rozłączyć na wcisk i z drugiej było to samo ale nie włożone pech chciał że chciałam przytrzymać PCB żeby wcisnąć te z drugiej i było lekkie mrowienie na palcu który zwarł L i N
Z ciekawostek w domu