Wpis z mikrobloga

@ProjektScarlet: Nie wiem czy trolujesz czy co. Odłącz wszystko z prądu. Wyjmij kartę, włóż ponownie w port PCI-E, zabezpiecz, podłącz wtyczkę zasilającą do karty EPS. Uruchom komputer, jeśli obraz daje tylko ze zintegrowanej, wejdź w UEFI i przełącz Primary Display na PCI-E. Zapisz ustawienia. Przełącz monitor do portu na grafice, jeśli przez DP to skrajny (one moga być oznaczone jako 1,2,3), uruchom ponownie kompa. Odczekaj chwilę zanim obraz zaskoczy może minąć
  • Odpowiedz
@balrog84: No przeciez ja mialem ja poprawnie wlozona #!$%@? mi sie podczas grania w lola ekran mi sie zielono splashowal wylaczylem komputer aby zresetowac i mialem na najnizszej rozdzielczosci 800x600 nie bylo mozliwosci ustawic wyzszej
Podczas instalowania win 10 z wlozona karta ekran sie wylaczal na konfiguracji bo mialem win 11 jak jechalem DDU (display driver uninstaller
Aktualnie jade na grafice z procesora i probuje to karte doprowadzic do stanu uzywalnosci
  • Odpowiedz
Podczas instalowania win 10 z wlozona karta ekran sie wylaczal na konfiguracji bo mialem win 11 jak jechalem DDU (display driver uninstaller


@ProjektScarlet: Sorry, ale ja wysiadam, nie da się zrozumieć tego bełkotu.
  • Odpowiedz
@ProjektScarlet: Zatem albo problem sterowników, należałoby je przeinstalować, albo może karta być uszkodzona lub już dogorywa. Nie wiadomo.

Reinstalacja sterowników w windowsach bywa kłopotliwa. Dodatkowo problematyczne są aktualizacje systemowe, które aktualizują równolegle drivery i często pieprzy się potem. Podobno da się wyłączyć aktualizacje sterowników w systemie, aby uniknąć takich niespodzianek.

Nie sądzę, aby trzeba było kartę wyjmować, jeśli działało i nagle masz artefakty. Jak nie możesz znaleźć przyczyny ewentualny format, może
  • Odpowiedz
@ProjektScarlet: OK, więc może tylko problem sterownika. Samo z siebie mogło się #!$%@?ć przy aktualizacjach. Jeśli tak się faktycznie stało, to z kartą raczej OK, to kwestia czystej instalacji sterowników. Ewentualnie karta ma kaprysy i będzie od czasu do czasu tak się wysypywać. Ja też borykam się z takim problemem, choć występuje co kilka miesięcy. Poza tym działa ładnie.
  • Odpowiedz