Wpis z mikrobloga

golden slippers,” “fairy fingers”


@Wejszlo: eponychium
Also referred to as “golden slippers,” “fairy fingers” or eponychium, the soft capsule protects the mother's uterus and birth canal from the sharp edges of the foal's hooves during pregnancy and birth. The term also refers to the thicker skin around the fingernail and toenail in human anatomy.
  • Odpowiedz
golden slippers,” “fairy fingers


@Kosciany: od 10 lat hodujemy konie i pierwsze słyszę i widzę, że źrebaki rodzą się z czymś takim. To raczej taka wkrętka - możliwe, że jesteś tego świadomy i to zwykły trolling. Nie mniej: źrebięta rodzą się z normalnymi kopytami tylko baaardzo miękkimi dlatego przez ok 2 tygodnie po urodzeniu nie powinny wychodzić poza boks tylko muszą im się te kopytka utwardzić. I spokojnie, kopyto nie przebije
  • Odpowiedz
@3mielu: nie wiem i mało mnie to obchodzi, widziałam kilkadziesiąt źrebaków u siebie i w zaprzyjaźnionych stadninach i żaden nie miał takich kopyt tylko normalne puszki. Dlatego piszę, że to dziwne, a jest mi z tego powodu wszystko jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
I spokojnie, kopyto nie przebije brzucha... kowboje jeżdżą z ostrogami które są duże ostrzejsze i jakoś nie wylatują koniom flaki. Konie zresztą nie raz się pokopią i równiez żyją,


@Wejszlo: Bierzesz pod uwagę, że wnętrze brzucha może być bardziej wrażliwe niż skóra z sierścią na zewnątrz? No i to eponychium ścierane jest w ciągu 2 do 3 dni po narodzinach, sama pisałaś, że kopyta muszą się utwardzić może chodzi właśnie o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kosciany: eponychium ma kazdy bo to fałd skórny na granicy paznokcia. Źrebaki mają wyjątkowo duży żeby nie uszkodzić dróg rodnych kobyły, ale nie aż tak. To są jakieś mutanty.
  • Odpowiedz