Wpis z mikrobloga

@tuptus00: Tiobe to jest analiza wyszukani z wyszukiwarek. To nie ma przelozenia, na nic, oprocz doslownie czestosci wyszukania.

Co chcesz robic? Dla javy to dzis/wczoraj widzialem jakis agregat slow kluczowych z ogloszen o prace. Java->Spring->Hibernate->Spring Boot to byly kolejne slowa kluczowe.
@FortunaHej: Sam nie wiem jeszcze co chce robić, studiuje. Teraz chce zacząć oprócz właśnie wspomnianych śmiesznych studiów uczyć się czegoś wartościowego/ przydatnego. Szczerze mówiąc to na studiach moi prowadzący głównie opierają się na tym właśnie indexie... Java to raczej backend z tego co wiem wiec narazie tego chciałbym spróbować. Jak znaleźć słowa kluczowe jak wyżej podałeś? Bo chyba to jest największy sens szukania ścieżki.
@tuptus00: Zobacz ogłoszenia onprace zwyczajnie. Wchodzisz na pracuj czy nofluffjobs i patrzysz co tam do javy na juniora wymagają i tego się uczysz.

W samej Javie dużo roboty wiec imo warto. Ale gui w Javie to jakbyś aplety się uczył albo flasha. Serio bez sensu. Spring/quarkus/rabbitmq/HTTP/postgres. To są rzeczy używane praktycznie wszędzie
@tuptus00: To znaczy tyle, ze w Javie powstaje dziej w dzień masa nowego softu. Cześć firm robi eksperymenty z kotlinem czy innym go. Ale java jest i będzie jeszcze bardzo długo.
Java się ostatnio mocno zaczęła rozwijać i już nie jest językiem stojącym w miejscu. Nowe wersja już co pół roku, a nie jak kiedyś co 6 lat.

Brokerzy forexowi, baki, korporacje, to wszystko w dużej części stoi na Javie. I
@tuptus00: I pamiętaj, ze ja jestem fanem javy i od lat w niej dobrze zarabiam dlatego dziel przez 3 moje słowa.
Niemniej faktem jest ze powstają dzień w dzień nowe projekty w Javie. I w miejscach gdzie 1ms szybciej to milion USD więcej zarobione więcej jak forex. Jak i w miejscach gdzie niezawodność jest kluczowa jak banki czy telekomy. I w miejscach typowo biznesowych gdzie kładzie się lachę na jakość kodu
Nowe wersja już co pół roku, a nie jak kiedyś co 6 lat

@happy3dprints: Chyba kpisz. Jeśli język jest tak źle zaprojektowany, że trzeba go co chwilę zmieniać, a zarazem wszystkie narzędzia do statycznej analizy, kompilatory stają się nieaktualne, masz problemy z deployowaniem go na produkcję bo nagle nowy branch nie działa ze starym runtime albo jeszcze nowszymi bibliotekami, to to jest problem a nie nowoczesność.

Czy nie lepiej teraz przez