Wpis z mikrobloga

Czy źle wyregulowane dysze mogą powodować wyciek gazu w płycie gazowej, właśnie z dysz? Kupiłem płytę gazową z electroluxa, która została podłączona przez gazowników i przy próbie szczelności wyszło, że gaz wycieka z dysz. Gazownicy są zaskoczeni i według nich jest problem z płytą, a na infolinii dowiedziałem się, że źle wyregulowane dysze, mogą powodować wyciek gazu. Dysze są założone poprawne, pod gaz ziemny, czyli domyślne. Poprosiłem jeszcze raz o przyjazd gazowników i poprosiłem o przyjazd serwisanta. Jest tu jakiś gazownik, który wyjaśni kto ma racje? :D #kuchnia #agd #gaz #remontujzwykopem
  • 6
@karololo: niema prawa dochodzicic do zadnego wycieku. Jezeli faktycznie gaz leci to jedynym miejscem gdzie moze przeciekać to zawory gazowe.
Jak wyżej napisano dysza to tylko mosiadz z otworem. Nawet jak by dysze nie byly wkrecone w ogóle to gaz niema prawa wyciekać.
Z drugiej strony detektor może pokazywac obecnosc gazu po zapaleniu i zgaszeniu palnika. Trzeba wtedy dmuchnać w palnik zeby go przewietrzyć i dopiero po chwili zmierzyć.
@karololo a faktycznie coś czuć czy gazownicy mierza po prostu kubeczki w których gaz potrafi się osadzić na naprawdę długo po zakreceniu? Mocno wystrojony czujnik gazu wykryje go mimo że jest dawno szczelnie zamknięty zawór