Wpis z mikrobloga

#elektryka #awaria
Pytanie mam bo nie mogę się pod 991 dodzwonić.. Cały dzień przez ten #!$%@? wiatr bawili się prądem, aż w końcu wróciło światło, ale w gniazkach prądu nie ma i tak już od 8 godzin. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie na swoim miejscu.. W sumie to nie wiem co robić, czy czekać jak debil czy szukać przyczyny u siebie?
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
Nie mam za bardzo kogo się zapytać bo za sąsiadów mam lokale usługowe, jest stacja benzynowa obok i oni w środku mieli światło ale na zewnątrz gdzie normalnie jest oświetlone mieli światło pogaszone i zasuneli bramę
  • Odpowiedz
@Dominias: pierwsze nowe liczniki mają wskaźnik faz czy sie wyświetlają L1 L2 L3, jak nie to masz jeszcze bezpieczniki przed licznikiem ale może być plomba zależy czy automat czy topiki
Ale pewnie jebła faza w stacji. Weź pochodź i posprawdzaj czy gdzieś indziej nie masz gniazdek na innej fazie, bo raczej robi się po połowie
  • Odpowiedz
@Dominias: A nie masz w rozdzielnicy kontrolki faz? To taki moduł z 3 lampkami. Brama może mieć zasilanie awaryjne. Zapewne brakuje fazy. Jak nie ma kontrolki faz to zajrzyj do licznika albo jak możesz to wrzuć zdjęcie. wyświetlacza.
  • Odpowiedz
@Dominias: Na podstawie tego zdjęcia nic nie powiem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tutaj przydałaby się wymiana instalacji patrząc po zabezpieczeniach. Jaki rejon energetyczny (rejon Polski/dostawca)?
  • Odpowiedz
@michallus: Patrzysz na zabezpieczenia i wydajesz werdykt, że trzeba wymienić instalację bo co? Bo masz zaślepkę w rozdzielnicy? No nie masz zaślepki w rozdzielnicy? Bo jeden wyłącznik ma zjechany napis? Tylko się cieszyć, że mieszkanie/dom ma już instalację na wyłącznikach nadprądowych, a nie na topikach. Wypokowi eksperci... lepiej niż elektroda, pewnie patrząc na kurz na rozdzielnicy wykonałeś okresowe pomiary kontrolne ;) Po zdjęciu rozdzielnicy możemy jedynie stwierdzić, że nie ma
  • Odpowiedz