Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@OrzechowyDzem: Nie wiem czy scenarzyści piszą takie badziewia, bo tylko tak potrafią i tak ich nauczyli, czy takie mieli wytyczne z góry i nie mieli wolności artystycznej. Do dziś mam traumę po tym jak gargantuicznie #!$%@? był scenariusz Wiedźmina napisany przez tych młodych ambitnych Amerykanów.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Z Grą o Tron dokładnie wiadomo co się stało - tandem showrunnerów chciał szybko zakończyć serial żeby zająć się innymi projektami za większą kasę. Pomimo całkowicie odmiennych chęci studia, Martina i wszystkich wokół, którzy chcieli serial ciągnąć dłużej.

Innymi słowy - było dokładnie na odwrót niż "naciski z góry im zepsuły wizję artystyczną".
  • Odpowiedz
To tylko domysły. To samo z ostatnim sezonem Gry o tron


@OrzechowyDzem: no nie domysły bo w przypadku Gry i Tron mamy ... na papierze czarno na białym jaka była wizja autora tej historii i co zrobili twórcy serialu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@czeskiNetoperek: No ale co to jest innego niż scenariusz. Przecież w scenariuszu raczej nie jest napisane, że "wyskakuje czarny elf pochodzenia afrykańskiego", dlatego nawet mi o to nie chodzi. Scenariusz to najważniejszy element całego filmu, cała fabuła danego dzieła. W wiedźminie opowieść miała mało sensu i wszelkie zmiany względem książki były zmianami na gorsze.
  • Odpowiedz
Z Grą o Tron dokładnie wiadomo co się stało - tandem showrunnerów chciał szybko zakończyć serial żeby zająć się innymi projektami za większą kasę. Pomimo całkowicie odmiennych chęci studia, Martina i wszystkich wokół, którzy chcieli serial ciągnąć dłużej.


@czeskiNetoperek: z tego co wiem to było inaczej. Martin nie zdążył napisać książki, a produkcji nie mozna było wstrzymać, więc ostatnie dwa sezony musieli dopisać sami.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 53
@Polanin: przecież już od chyba 5 sezonu zaczęli wyprzedzać wątki książkowe, ale mimo wszystko cały czas w konsultacji z Grubasem. To tylko i wyłącznie wina D&D, że tak #!$%@? po całości - Martin przekazał im swoją wizję zakończenia, a to oni wykonali je w najbardziej #!$%@? i skrótowy sposób jaki można sobie wyobrazić. Z serialu stawiającego mocno na logikę, intrygi i realizm zrobili szmirę pełną patosu i "efekciarskich" scen pozbawionych
  • Odpowiedz
z tego co wiem to było inaczej. Martin nie zdążył napisać książki, a produkcji nie mozna było wstrzymać, więc ostatnie dwa sezony musieli dopisać sami.


@Polanin: oboje macie rację, było i tak, że nie było książki a jednocześnie ekipa na fali popularności chciała się szybko rzucić na inne seriale. No i wyszło jak wyszło.
  • Odpowiedz
z tego co wiem to było inaczej. Martin nie zdążył napisać książki, a produkcji nie mozna było wstrzymać, więc ostatnie dwa sezony musieli dopisać sami.


@Polanin: Nie chce mi się szukać teraz linku, ale jest wywiad, w którym Martin do kamery mówi, że materiału było na kolejne 8 sezonów, ale D&D chcieli już kończyć teraz.

I to nie, że to fakcie zwala na nich porażkę zakończenia, tylko chyba na uroczystej
  • Odpowiedz
@czeskiNetoperek: @taraqui: netoperek dobrze napisał, na ostatni sezon gry o tron hbo było w stanie wyłożyć siano na 15 epizodów na co D&D powiedzieli, ze to za dużo i spokojnie sie zmieszczą w 6 XD na co hbo ponownie zaproponowalo 10 odcinków, na co ponownie usłyszeli, ze 6 stary i jest git. Cały projekt był z samego założenia niewykonalny na poziomie reprezentowanym przez resztę serialu(7my sezon nie był
  • Odpowiedz