Wpis z mikrobloga

W moim najnowszym filmie postanowiłem że w każdym odcinku To są Chiny DZIENNIK uczyć Was jednego słowa po chińsku. Pierwsze słowo to 天 (tiān) czyli „niebo” Łatwo go zapamiętać kojarząc z nazwa Tiān’ānmén czyli Placu Niebiańskiego Spokoju. Ten piękny płac jest największym publicznym placem na świecie. To historyczne miejsce w centrum Pekinu gdzie w 1949 r. proklamowano Chińską Republikę Ludową odwiedza miliony turystów. W następnym odcinku który ukaże się już dzisiaj pokażemy wam nielegalne chińskie jedzenie uliczne i nauczymy nowego słówka. Piszcie w komentarzach pod filmem jakie tematy chcecie abyśmy poruszyli w przyszlych odcinkach.

Mój główny kanał YouTube gdzie publikuje filmy na temat Chin. Zapraszam również na mój drugi kanał YouTube gdzie publikuje filmy z mojego życia codziennego w Chinach.
Mój autorski tag: #tosachiny
#chiny #jezykiobce #nauka #wykopuczy
Pobierz LuckyStrike - W moim najnowszym filmie postanowiłem że w każdym odcinku To są Chiny D...
źródło: comment_1634813324pLSkfTSvYV75xirsXCqmd3.jpg
  • 13
@inny_89: zależy conchcesz czytać, jak menu w restauracji lub proste instrukcje to 2000 wystarczy

@LuckyStrike jeszcze nie wiem co bym chciał czytać ale właśnie na taką odpowiedź liczyłem :)

Mam jakiś kurs na dysku mandaryński a1-a2 i twierdzą, że jest tam 1500 słów. Właśnie się zastanawiałem czy ogarnięcie takiego kursu i zapamiętanie tych 1500 słów cokolwiek by mi pozwoliło ogarniać.
Wiem, że rozważanie czysto teoretyczne ale te ~2000 słów, o których
@inny_89: zainstaluj sobie tan tan i wykup premium aby pogadac z Chinkami, one chętnie uczą obcokrajowcow mandaryńskiego. Oprócz tego: klasyka czyli filmy z napisami żebyś się odsłuchał z językiem. Ale i tak najwazniejsze jest wyjechać do Chin i tam doszlifować. A tak poza tym to zapamiętaj ze język chiński jest poza Chinami prawie bezużyteczny.
@inny_89: zainstaluj sobie tan tan i wykup premium aby pogadac z Chinkami, one chętnie uczą obcokrajowcow mandaryńskiego. Oprócz tego: klasyka czyli filmy z napisami żebyś się odsłuchał z językiem. Ale i tak najwazniejsze jest wyjechać do Chin i tam doszlifować. A tak poza tym to zapamiętaj ze język chiński jest poza Chinami prawie bezużyteczny.

@LuckyStrike dzięki. No generalnie to od niedawna zacząłem pracować w projekcie z ludźmi z Szanghaju i oczywiście