Wpis z mikrobloga

Uważam, że jedyną drogą rozwiązania problemu "świadomych antyszczepionkowcow" w Polsce jest zwolnienie każdego świadomie nie przyjmującego szczepienia na Covid obywatela z przymusu opłacania składek na NFZ, jednak w konsekwencji pozbawić ich dostępu do publicznej opieki zdrowotnej, prywatnie niech każdy robi co chce, są prywatne ubezpieczenia zdrowotne, kliniki, itd. Nie dotyczyło by to niepełnoletnich obywateli, oraz osób, które przedstawia dokumenty zaświadczające medyczne przeciwwskazania do przyjęcia szczepionek na Covid. Stan taki obowiązywałby do zakończenia stanu epidemii w Polsce. Zapraszam do dyskusji.
#szury #koronawirus
  • 32
  • Odpowiedz
Ja myślę, że jakbyś zaproponował możliwość rezygnacji ze składek na NFZ to niejeden zaszczepiony by się "odszczepił" byleby z tego rozwiązania skorzystać. Zwłaszcza osoby o wyższych dochodach, które i tak nie korzystają ze świadczeń publicznej opieki zdrowotnej, a łoją na to grubą kasę.
  • Odpowiedz
@MajorParowa: Oczywiście że nikt czegoś takiego nie wprowadzi, bo składka na NFZ jest formą ubezpieczenia społecznego, a to ma rację bytu (jeśli ma) tylko wtedy, gdy uczestniczą w nim wszyscy.
  • Odpowiedz
@MajorParowa: ja jestem za, tylko jak sie okaże że kilka mln płatników odeszło z tego nie rentownego systemu który dofinansowywany jest z budżetu upadek tego tworu był by jeszcze szybszy.
  • Odpowiedz
których nie zuzylem przez te lata


@szyryfyry1: zuzyłeś, bo przysługiwała Ci ochrona zdrowia. Tak jak strażakom nie płąci się tylko za czas akcji ale tez za czas w którym sa gotowi podjąć akcje
  • Odpowiedz
@angelofdeath007: leczenia raka po wycięciu guza to około 150 tysięcy złotych. Przy tak skonstruowanej formie ubezpieczeń społecznych leki idą na bank do góry, jak i same świadczenia. Państwo być powinno jedynie jedna z opcji ubezpieczenia zdrowotnego. Środowiska antyszczepionkowe powiązane ze środowiskami wolnościowymi miały by w końcu wolność w pakiecie z konsekwencjami swoich wyborów.
Składka zdrowotna dla najniższej krajowej to 234 PLN, przez 40 lat pracy jesteś w stanie uzbierać niespełna
  • Odpowiedz
@MajorParowa: ja zawsze myslalem zeby podniesc skladki zus jakie placki pracodawca i pracownik niezaszczepiony wydaje mi sie to by bylo najbardziej skuteczne pracodawcy by mniej ich chcieli zatrudniac a pracownikow by bolala dupa ze wiecej musza oddawac i mniej kasy dostaja
  • Odpowiedz
@MajorParowa: Uważam, że jedyną drogą rozwiązania problemu palaczy w Polsce jest zwolnienie każdego świadomie palącego obywatela z przymusu opłacania składek na NFZ, jednak w konsekwencji pozbawić ich dostępu do publicznej opieki zdrowotnej, prywatnie niech każdy robi co chce, są prywatne ubezpieczenia zdrowotne, kliniki, itd…
  • Odpowiedz